• hetman

Konferencja sadownicza "Jagodowe Trendy" już nie w Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tradycyjnie już na początku każdego roku w Kraśniku odbywała się konferencja sadownicza „Jagodowe Trendy”. Była ona okazją do zapoznania się z nowościami na owocowym rynku, dyskusji nad aktualną sytuacją w rolnictwie, a także do przyjrzenia się ofercie firm produkujących i świadczących usługi na potrzeby rolników. Jak się jednak okazuje w przyszłym roku i kolejnych latach wydarzenia tego w naszym mieście już nie będzie.

- Do zmiany miejsca organizacji konferencji zmusiły nas warunki lokalowe. Z roku na rok wystawców i uczestników konferencji nam przybywało i w Zespole Szkół nr 3 zaczęło nam się robić za ciasno. W tym roku na sale lekcyjne dodatkowo zagospodarowana galeria przy hali z której też korzystaliśmy. Kolejnymi problemami były ograniczone miejsce dla wystawców na zewnątrz budynku oraz zbyt mało miejsc parkingowych. Poza tym nasza konferencja trochę dezorganizowała prace szkoły – wyjaśnia Marian Smentek ze Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

W związku z tą sytuacją organizatorzy podjęli decyzję, że „Jagodowe Trendy” odbędą się nie jak do tej pory na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, ale w obiektach Targów Lublin S. A. (Lublin, ul. Dworcowa 11).

- Z bólem serca podejmowaliśmy tę decyzję, ale nie mieliśmy innego wyboru. Z Targami Lublin mamy umowę podpisaną na 5 lat na organizację konferencji. Co chciałem podkreślić Powiat Kraśnicki cały czas pozostaje współorganizatorem tej imprezy. Liczymy oczywiście na obecność sadowników na konferencji w Lublinie – dodaje Marian Smentek.

Kolejna konferencja, będzie to już 16. jej edycja, zaplanowana jest na 21-22 stycznia 2020 roku.

Bliższe informacje dotyczące zbliżającej się konferencji znajdziecie Państwo na stronie: https://jagodowetrendy.pl/