Targi Pracy po raz drugi

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak w ubiegłym roku Lokalna Grupa Działania zorganizowała w Zespole Szkół nr 3 Targi Pracy. W piątek przez sale "Trójki" w których spotkać można było przedstawicieli lokalnych firm i instytucji, szukających pracowników przewinęła się spora grupa mieszkańców powiatu.

- Najważniejszym punktem targów były kontakty z przedsiębiorcami i oferty od naszych największych pracodawców się pojawiły. Była to okazja do bezpośrednich kontaktów pracodawców i pracowników - powiedziała nam Wioletta Wilkos, prezes LGD.

Sporą grupę odwiedzających stoiska firm i instytucji stanowili uczniowie średnich szkół.

- To wydarzenie skierowane także do młodzieży kończącej edukację na poziomie szkoły średniej. Ta młodzież często zastanawia się czy iść na studia, czy może zacząć pracę. Była więc okazja do porozmawiania z doradcami zawodowymi, którzy pomagali w podjęciu decyzji w sprawie własnej ścieżki zawodowej - mówi przedstawicielka organizatora.

Tradycyjnie już zorganizowano też seminarium tematyczne które pozwala w praktyczny sposób podejść do tematów związanych z poszukiwaniem pracy. W tym roku było to przygotowanie dokumentów aplikacyjnych.

- Każdy się z tym zgodzi, że już samo przygotowanie dokumentów, to, co samo CV zawiera, ewaluowało przez ostatnie lata. Dziś na pewne elementy należy bardziej zwrócić uwagę tak by przygotowywane dokumenty zawierały oczekiwane przez pracodawców informacje, które ułatwią proces rekrutacji do pracy  - mówi szefowa LGD.

Jedną z firm którą częściej odwiedzali  uczestnicy targów był producent drzwi z Gościeradowa firma Erkado.

- Produkujemy 60 tys. sztuk drzwi wewnętrznych miesięcznie i 800 km elementów jeśli chodzi o ościeżnice. Nasza firma ciągle się rozwija dlatego też ciągle poszukujemy pracowników, stąd nasza wizyta w tym miejscu. Szukamy pracowników do różnych działów, m.in. inżynierów, managerów, pracowników działu handlowego, pracowników produkcji, także bez doświadczenia w tej branży by ich przyuczyć - powiedział nam przedstawiciel firmy Karol Rej.

Zainteresowaniem, szczególnie młodych osób, cieszyły się także stoiska służb mundurowych.

- Praca w policji jest. Nabory na wolne miejsca w komendach takich jak kraśnicka ogłasza Komenda Wojewódzka kilka razy do roku. Na stronach internetowych policji można znaleźć warunki na jakich odbywa się rekrutacja i jakie warunki należy spełnić. Praca jest ciekawa, zarobki myślę że też - powiedział nam rzecznik kraśnickiej komendy asp. szt. Janusz Majewski.

Oferty firm, które poszukują pracowników prezentował także Powiatowy Urząd Pracy. Można było także porozmawiać z doradcami zawodowymi z tej instytucji.

Partnerem LGD przy organizacji targów były m.in. Ochotnicze Hufce Pracy i Zespół Szkół nr 3.

Fotorelację z targów można obejrzeć tutaj.