Nowa radna, nowy wiceprzewodniczący

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zamiana w Radzie Miasta, którą zapowiadaliśmy, stała się faktem. Anna Jaszowska, która zastąpiła Kazimierza Chomę, na ostatniej sesji złożyła ślubowanie i zaczęła pracę w radzie. Ze swojego grona na wiceprzewodniczącego radni wybrali zaś Jarosława Jamroza.

W związku z tym, iż Kazimierz Choma został posłem, jego mandat radnego Rady Miasta został wygaszony. Kolejną kandydatką z największą liczbą głosów na liście PiS w okręgu I była Anna Jaszowska.

I to ona na sesji 28 listopada odebrała z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze, złożyła ślubowanie i dołączyła do pozostałych 20 radnych.

- Cieszę się bardzo, że mogę wrócić do pracy w radzie. Ten powrót zawdzięczam moim wyborcom, dziękuję więc wszystkim, którzy na mnie głosowali. Nie byłby on możliwy gdyby nie wspaniały sukces naszego posła Kazimierza Chomy. Kaziu, wielkie dzięki i wielkie gratulacje. Chcę zadeklarować ze swojej strony ciężką uczciwą pracę na rzecz naszego miasta Kraśnika - powiedziała tuż po ślubowaniu świeżo upieczona radna.

Anna Jaszowska ma już doświadczenie w pracy w miejskim samorządzie w którym jako radna zasiadała przez cztery kadencje. Na co dzień pracuje w FŁT, gdzie zajmuje się sprawami kadrowymi.

Radni na listopadowej sesji dokonali także jeszcze jednego rozstrzygnięcia. Jako że Kazimierz Choma sprawował funkcję wiceprzewodniczącego, trzeba było kogoś wybrać na jego miejsce.

Radni w tajnym głosowaniu powierzyli tę funkcję Jarosławowi Jamrozowi. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

- Dziękuję bardzo koleżankom i kolegom radnym za okazane zaufanie. To zobowiązuje mnie do rzetelnej i uczciwej pracy w prezydium rady miasta - powiedział po wyborze nowy wiceprzewodniczący rady.

Fotorelację z części sesji dotyczącej nowej radnej i nowego wiceprzewodniczącego można obejrzeć tutaj.