Nowa inwestycja Erkado w Gościeradowie, zatrudnią kolejne 50 osób

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Gościeradowie działają i inwestują od 15 lat. Zaczynali od zatrudnienia na poziomie 30 osób, produkowali dla jednego odbiorcy, a teraz pracowników tylko w tym jednym zakładzie jest już ponad 560, a ich wyroby trafiają do kilkudziesięciu odbiorców w kraju i za granicą. Mowa o firmie Erkado, która w tej chwili produkuje już ponad 55 tys. drzwi miesięcznie i cały czas się rozwija. W przyszłym roku ma ruszyć nowa produkcja, będą też nowe miejsca pracy.

Erkado specjalizuje się w wyrobie drzwi, które produkowane są z płyty, z drewna, a w niedalekiej przyszłości także z metalu.

- Nasza rodzina od 3 pokoleń zajmuje się stolarstwem. Zaczynał jeszcze mój dziadek, później zakład prowadził i rozwijał mój ojciec, a od pewnego czasu wspieram go ja. W naszym rodzimym zakładzie w Chwałowicach produkowane są drzwi zewnętrzne z litego drewna. Tam zatrudnionych jest na chwilę obecną około 40 osób. Tu w Gościeradowie zastaliśmy infrastrukturę po Państwowym Ośrodku Maszynowym w bardzo złym stanie. Udało nam się je zaadaptować i przenieść część produkcji z Chwałowic. Od tamtego czasu cały czas się rozbudowywaliśmy, dokupowaliśmy nowe tereny od gminy. W tej chwili wszystkie stare hale są zburzone a w ich miejsce powstały nowe, wybudowane przez nas – mówi Mateusz Kozłowski, dyrektor zarządzający w Erkado.

Rozwijają produkcję

Teraz w trakcie jest kolejna nowa inwestycja. Nowa hala produkcyjna o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych w Gościeradowie już jest na ukończeniu. Wszystkie maszyny są zamówione, a w drugiej połowie przyszłego roku ma się na nich rozpocząć produkcja nowego asortymentu, wspomnianych już drzwi metalowych.

- W drzwiach wewnętrznych drewnianych jesteśmy trzecią firmą w Polsce, jeżeli chodzi o wielkość produkcji. Na tym rynku nie ma już większego sensu się ścigać, stąd pomysł, by zacząć robić coś nowego, a drzwi metalowe zyskały w Polsce bardzo dużą popularność w ostatnich kilku latach. Wcześniej, na początku dwutysięcznych lat miały one złą sławę ze względu na drzwi chińskie, które były złej jakości. Odkąd ich produkcję zaczęły europejskie firmy, to jakość się poprawiła i klienci się do nich przekonali – wyjaśnia dyrektor Kozłowski

- My nie chcemy kopiować tych, którzy już tego typu drzwi produkują, ale idziemy o krok dalej. Inwestujemy w bardzo nowoczesne technologie, w bardzo zaawansowane, nowoczesne maszyny, by nasze wyroby były najwyższej jakości. To da nam szansę przebić się na tym rynku – podkreśla Karol Rej odpowiadający za nowa inwestycje w Erkado.

O tym, na ile poważne to zadanie, może świadczyć chociażby fakt, że rozpoczęcie produkcji drzwi metalowych, łącznie z budową hali, to wydatek około 74 mln zł.

Będą zatrudniać

Nowa inwestycja oznaczać będzie także nowe miejsca pracy. Przy produkcji drzwi metalowych ma ich powstać około 50. Erkado kusi nowych pracowników przede wszystkim stabilnością zatrudnienia i możliwością rozwoju, awansu oraz rynkowym wynagrodzeniem.

- U nas ludzie mogą pracować w nowoczesnych halach, na nowoczesnych maszynach, w ułożonym zakładzie z systemem premiowym, ze stabilnym wynagrodzeniem. Każdy pracownik ma szansę przejść, adekwatną do zdolności, ścieżkę kariery zawodowej. Mamy dział produkcji, badań i rozwoju, zakładowej kontroli produkcji, sprzedaży. Pracują u nas osoby z najbliższej okolicy, ale też dojeżdżają z Lublina, Sandomierza, Warszawy, Rzeszowa oraz z Krakowa Jeśli chodzi o zarobki, to na pewno pracownikowi, który ma jakieś doświadczenie, zapłacimy najlepiej w regionie – zapewnia Mateusz Kozłowski. - Do naszej nowej produkcji potrzebować będziemy osób, które będą pracować jako operatorzy maszyn do metalu i aluminium, monterzy, mechanicy, handlowcy, logistycy. Najchętniej zatrudnimy osoby z pewnym doświadczeniem. Choć jeśli chodzi o operatorów maszyn, to na pewno trzeba będzie uczyć się ich obsługi, bo takiej linii produkcyjnej w Polsce nie ma nikt inny. Będziemy szkolić nowych pracowników - dodaje.

Jak starać się o prace w Erkado? Najprościej wysłać swoje CV na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z osobami, które spełnią wymagania skontaktuje się osoba z firmy i zaproponuje rozmowę kwalifikacyjną w biurze w Gościeradowie.

Nowa hala w Gościeradowie, w której produkowane będą drzwi metalowe, to nie jedyna aktualna inwestycja Erkado. Powstaje także nowa fabryka w Radomiu, gdzie przeniesiona ma zostać produkcja drzwi na potrzeby marketów budowlanych. Rozważany pod tym kątem był między innymi Kraśnik, ale wybór padł na Radom ze względu na lepiej przygotowane i większe tereny, lepszą logistykę i dostęp do większego rynku, jeżeli chodzi o pracowników.