• hetman

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Kraśnickim

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w niedzielę 12 stycznia ponad 200 wolontariuszy w Kraśniku i okolicach będzie zbierać datki na zakup urządzeń związanych z dziecięcą medycyną zabiegową. Nie zabraknie też koncertów w Centrum Kultury i Promocji, gdzie mieści się kraśnicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy MOSiR. Kwestujących będzie można spotkać również w gminie Annopol, a występy artystyczne i licytacje orkierstrowych gadżetów odbędą się w tamtejszym Centrum Kultury, gdzie mieści się drugi sztab akcji w naszym powiecie.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze będą kwestować na rzecz najnowocześniejszych i bardzo kosztownych urządzeń medycznych, które stanowią niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

WOŚP to tradycyjnie już nie tylko zbiórka, ale i koncert czy inne imprezy towarzyszące. W tym roku będzie podobnie. O tym kto zagra na scenie Centrum Kultury i Promocji można się dowiedzieć z plakatu poniżej.

  

 

Na morsowanie z Orkiestrą zapraszają również kraśniccy amatorzy kąpieli w zimnej wodzie (Zalew Kraśnicki), a także MOSiR, który zaprasza dzieci i młodzież na turniej sportów wodnych na basenie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, drugi ze sztabów akcji na naszym terenie mieścić się będzie w Centrum Kultury w Annopolu. Wolontariuszy z puszkami w nadwiślańskiej gminie będzie można spotkać od rana, a od 16:30 zaplanowane są występy artystyczne na deskach CK. Szczegóły na plakacie poniżej.