• hetman

Województwo Lubelskie z powiatami będą wspierać biznes

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę 8 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie podpisano porozumienia dotyczące uruchomienia dziesięciu „Powiatowych Biur Biznes Lubelskie”. Jedno z nich powstanie w powiecie kraśnickim.

Jak przekonywał marszałek Jarosław Stawiarski „Powiatowe Biura Biznes Lubelskie” mają głównie wzmacniać konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa oraz udzielać wsparcia w zakresie inwestycyjnym.

- Z dużą nadzieją patrzę na ten projekt, ponieważ zależy mi na rozwoju przedsiębiorczości i ścisłej współpracy lokalnych firm z instytucjami otoczenia biznesu przy pozyskiwaniu inwestorów czy eksporterów - tłumaczył marszałek Stawiarski.

Funkcjonowanie Biur w poszczególnych powiatach ma się opierać na współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i poszczególnych powiatów przy współudziale szeroko rozumianych instytucji otoczenia biznesu.

W myśl podpisanego porozumienia głównym zadaniem Powiatowych Biur Biznes Lubelskie (PBBL) będzie świadczenie na rzecz przedsiębiorców i innych podmiotów związanych z tematyką rozwoju gospodarczego regionu, bezpłatnych usług w zakresie promocji i informacji gospodarczej regionu oraz bieżącej współpracy biznesowej.

W podpisaniu umów uczestniczyli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starostowie oraz wicestarostowie z dziesięciu powiatów województwa lubelskiego, w tym kraśnickiego: starosta Andrzej Rolla i wicestarosta Andrzej Cieśla.