• hetman

Wielka Orkiestra zagrała w Kraśniku. To była rekordowa zbiórka

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Choć główna część Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgrywała się na kraśnickich ulicach, na których spotkać można było wolontariuszy z puszkami, to kraśniczanie nie zawiedli także podczas koncertowo-licytacyjnej części, która odbywała się w CKiP. To jeszcze wiadomość nieoficjalna, ale wiadomo, że w tym roku padnie rekord w ilości zebranych pieniędzy w Kraśniku.

W Centrum Kultury i Promocji na scenie zaprezentowali się różni wykonawcy. Od wokalistek, które swoje talenty szlifują w Centrum, w tym te najbardziej rozpoznawalne, jak Julka Chmielarska czy Kinga Wołoszyn, po cięższe granie, które zaprezentowały zespoły "Freak", "San Escobar" oraz grający na rockowo "Monday Chili Friday". Na scenie można było zobaczyć też dziewczęta z grupy gimnastycznej "Amino", które prezentowały swoje niecodzienne umiejętności.

Podczas 28 Finału hojni byliśmy nie tylko wrzucając pieniądze do puszki ale licytując różne przedmioty - nie tylko te związane z Orkiestrą, ale i przekazane przez lokalnych artystów czy przedsiębiorców. Niektóre licytacje - prowadzone przez Jacka Michalczyka i Pawła Cholewińskiego - toczyły się dosyć długo a do puszki na scenie wędrowały często kilkuset złotowe kwoty wrzucane z radością przez licytujących.

Datki zebrane przez wolontariuszy, których ponad 200 zbierało w niedzielę pieniądze, oraz te zebrane podczas koncertów wpłynęły na to, że kraśnicka część Orkiestry pobiła kolejny rekord. Jeszcze dokładnie nie znamy konkretnej sumy, ale jak mówił Jacek Michalczyk pod koniec części koncertowej kwota zbliżała się do 60 tys. zł (w ubiegłych latach było to ok. 52-54 tys. zł).

Na koniec odbyło się tradycyjne "Światełko do nieba" czyli pokaz fajerwerków oraz słodki poczęstunek w postaci tortu. Można też było zajrzeć do nowego strażackiego wozu MOSP.

A jak wyglądało popołudnie i wieczór w CKiP możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.