• hetman

Michał Zimowski pełniącym obowiązki dyrektora CKiP

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od wczoraj kraśnickie Centrum Kultury i Promocji ma nowego szefa. Pełniącym obowiązki dyrektora placówki burmistrz Wojciech Wilk mianował Michała Zimowskiego.

Dotychczasowa p.o. dyrektora CKiP Aneta Kołodziejczyk będzie przez dłuższy czas pozostawała na zwolnieniu lekarskim. Od 3 lutego br. do czasu powołania nowego dyrektora  (nie później niż do 11 września) p.o. dyrektora placówki jest Michał Zimowski, dotychczasowy kierownik referatu spraw społecznych i partycypacji społecznej w Urzędzie Miasta Kraśnik.

Zimowski ma wykształcenie wyższe magisterskie. Ukończył zarządzanie i marketing na Politechnice Lubelskiej oraz finanse i rozwój regionalny w WSEI. Ukończył również kurs z zarządzania zasobami ludzkimi w WSEI. Od 12 lat jest samorządowcem, pracował wcześniej w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, a w latach 2006-2010 pełnił mandat radnego Rady Miasta Kraśnik. Obecnie jest także powiatowym radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Kraśniku.

Jak informuje Urząd Miasta jednym z głównych zadań dyrektora będzie racjonalizacja wydatków w oparciu o dotację z budżetu miasta i wpływy własne placówki oraz odejście od praktyki zaciągania kredytów na bieżącą działalność, która miała miejsce w poprzedniej kadencji samorządu:

- CKiP będzie realizować kalendarz imprez zaplanowany pod koniec ubiegłego i na początku tego roku, a także prowadzić bieżącą działalność edukacyjną i kulturalną adresowaną do dzieci i młodzieży oraz działalność impresaryjną – mówi Michał Zimowski. - Liczę też na bardziej ożywioną współpracę ze środowiskami seniorskimi: działającymi w mieście stowarzyszeniami, klubami i zespołami artystycznych, dla których Centrum powinno być naturalnym i pierwszoplanowym miejscem aktywności. Nie wykluczam, że w tym roku CKiP podejmie się realizacji nie planowanych wcześniej wydarzeń i imprez, ale to będzie zależało od możliwości finansowych i zapotrzebowania mieszkańców. Początek roku to także dobry moment do oceny stanu zatrudnienia, przeglądu zakresu obowiązków pracowników i efektywnego wykorzystania czasu pracy, tak aby mieszkańcy mieli jak największy pożytek z działalności tej najważniejszej placówki kulturalnej w naszym mieście. W CKiP zostanie wkrótce przeprowadzona kontrola finansowa. Mamy też wspólnie z samorządem pewne plany dotyczące inwestycji i pilnych napraw oraz remontów. Będą one uzależnione m.in. od możliwości pozyskania środków zewnętrznych.