Kadrowe zmiany w mieście

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Początek roku przyniósł zmiany w Urzędzie Miasta i placówkach podległych. O CKiP Już pisaliśmy. Zmiany nastąpiły także w MPK i wydziale inwestycji UM.

4 lutego br. prezes spółki MPK powołał Maksyma Bratko na stanowisko dyrektora ds. eksploatacji i rozwoju przedsiębiorstwa. Bratko posiada wykształcenie wyższe magisterskie. Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku zarządzanie o specjalnościach przedsiębiorczość i marketing. Jego prace dyplomowe to „Marketing Usług Publicznych na przykładzie MPK w Lublinie” i „Promocja Usług w Lotnictwie Cywilnym na przykładzie PLL LOT”. Posiada stosowny certyfikat kompetencji zawodowych w zakresie krajowego transportu osób oraz z języka angielskiego w biznesie.

Od listopada 2018 roku pracował w Urzędzie Miasta, gdzie w referacie gospodarki komunalnej zajmował się transportem zbiorowym i projektowaniem rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.

Bratko jest też znany jako pasjonat transportu zbiorowego i jego historii, czego zwieńczeniem było wydanie książki o historii komunikacji zbiorowej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Od 2012 roku aktywnie angażował się społecznie w rozwój kraśnickiego MPK. Był jednym z inicjatorów wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla seniorów, dzieci i młodzieży i uruchomienia linii nr 9, a także pomysłodawcą linii nr 14 (obecnie nr 8 przez Pasiekę), uruchomienia firmowej strony na Facebooku, którą prowadził przez kilka lat, a  także wielu innych inicjatyw. Organizował przejazdy historycznymi autobusami w ramach Dni Kraśnika w 2012 i 2019 roku.

W MPK Bratko odpowiedzialny będzie za rozkłady jazdy, rozwój przedsiębiorstwa  w zakresie m.in. nowych linii, współpracy z gminami czy rewitalizację taboru autobusowego oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych. Dodatkowo będzie nadzorował właściwą realizację usług przewozowych na rzecz miasta.

Od nowego roku biuro funduszy zewnętrznych i zamówień publicznych zostało połączone z wydziałem inwestycji i rozwoju. Kieruje nim Renata Wąsik. Natomiast dotychczasowy kierownik wydziału inwestycji Dariusz Lisek pracuje w spółce miejskiej KPWiK.