Miejskie noclegi już dostępne. W piątek obiekt zwiedzili miejscy radni

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O potrzebie stworzenia miejsc noclegowych przez miasto mówiło się w Kraśniku co najmniej przez ostatnie kilkanaście lat. Temat ten podnosiło głównie środowisko sportowe, gdy do Kraśnika przyjeżdżali zawodnicy na różnego rodzaju zawody czy obozy. Teraz przygotowywany przez ostatnie lata projekt stał się faktem. W piątek popołudniu z obiektem zapoznali się miejscy radni.

Od 1 lutego zaczęło funkcjonować przy Szkole Podstawowej nr 5 schronisko młodzieżowe. Dlaczego nie hotel, tak jak zakładał pierwotny projekt? Samorząd nie ma bowiem takiej działalności w swoim zakresie działalności. Powstał więc pomysł by powstało schronisko młodzieżowe (na terenie powiatu funkcjonuje już takie w Dzierzkowicach). Urząd Miasta musiał jednak wcześniej podpisać stosowne porozumienie z powiatem, który wg. prawa ma kompetencje do prowadzenia tego typu obiektów i przekazał gminie jego prowadzenie.

Wszystkie formalności udało się załatwić w krótkim czasie dzięki temu obiekt zaczął już funkcjonować od 1 lutego. Mieści się w pomieszczeniach tuż obok hali sportowej im. Gołasia. Zagospodarowano dzięki temu pomieszczenia dawnej szkoły podstawowej nr 7, które nigdy nie zostały wykończone i zagospodarowane. Pomysł by w tym miejscu powstały miejsca hotelowe zaczął być realizowany w poprzedniej kadencji samorządu. Wtedy to poprzednie władze miasta z burmistrzem Włodarczykiem na czele pozyskały unijne dofinansowanie, z którego część można było przeznaczyć na to miejsce.

W ostatnim roku trwały ostatnie prace związane z wykończeniem i wyposażeniem obiektu.

I tak powstał obiekt z 47 miejscami noclegowymi i 22 pokojami z łazienkami. Większość z nich jest dwuosobowa (17), jeden jednoosobowy, i 4 trzyosobowe. Jest też klimatyzowana sala konferencyjna, jadalnia, pokój gospodarczy i winda. W pokojach znajdują się łazienki, a część wyposażona jest w telewizory.

Obiekt nazwano "Domem sportowca". Taka nazwa jest nieprzypadkowa, bo zapewne jego głównymi gośćmi będą zawodnicy, którzy często przyjeżdżają do Kraśnika na różnego rodzaju zawody, ale też obozy sportowe korzystając z kraśnickich obiektów.

W piątek obiekt zwiedzili miejscy radni, w towarzystwie m.in. kierownika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Krzysztofa Babisza, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 Waldemara Wieczorka, pod który podlega schronisko  i sprawującego nadzór nad obiektem Tadeusza Gołofita.

Pachnący jeszcze nowością obiekt zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie. Jak mówili przedstawiciele szkoły oferta jaką przygotowano i sposób funkcjonowania miejskich noclegów będzie ciągle rozwijany. To bowiem nowa działalność jaką uruchomił samorząd miejski, który będzie teraz zbierał doświadczenie w prowadzeniu takiej placówki.

Pierwszym dużym wyzwaniem będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w trzech dyscyplinach odbywać się będzie na miejskich obiektach. Ale jak mówił Tadeusz Gołofit ma już deklaracje klubów sportowych co do chęci przyjazdu na obóz sportowy do naszego miasta i skorzystania z oferty schroniska.

Z obiektu korzystać będą mogli jednak wszyscy chętni, także osoby indywidualne, które przyjadą do naszego miasta i będą potrzebowały noclegu.

Zapraszamy do zwiedzenia obiektu na naszych zdjęciach.

 

 

Ile kosztuje nocleg?

* pokój z telewizorem – 1 doba – 65 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 80 zł/os (pozostali turyści)

* pokój z telewizorem – powyżej 3 doby – 55 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 70 zł/os. (pozostali turyści).

* pozostałe pokoje – 1 doba – 55 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 70 zł/os. (pozostali turyści)

* pozostałe pokoje – powyżej 3 doby – 45 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 60 zł/os. (pozostali turyści)

* grupy zorganizowane (powyżej 20 osób) – 1 doba – 40 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 50 zł/os. (pozostali turyści)

* grupy zorganizowane (powyżej 20 osób) – powyżej 3 doby – 30 zł/os. (dzieci, młodzież szkolna i akademicka, opiekunowie), 40 zł/os. (pozostali turyści)