Asia kontra glejak. Pomóżmy annopolance powstrzymać rozwój choroby

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na początku grudnia ubiegłego roku pani Joanna z Annopola dowiedziała się, że ma raka mózgu. Wiadomość ta była ciosem, ale ze wsparciem rodziny postanowiła walczyć. Nieco ponad dwa tygodnie później przeszła operację usunięcia guza, a w wigilię zasiadła wspólnie z bliskimi do świątecznego stołu. Niestety niedawno okazało się, że choroba nie odpuściła. Badania wykazały dwa, nieoperacyjne glejaki wielopostaciowe IV WHO. Trwa właśnie zbiórka środków na terapię, która ma pozwolić na zatrzymanie aktywności, wzrostu guza i wydłużenie czasu życia.

- Zaczęło się niepozornie, bóle głowy, delikatne luki w pamięci, z czasem brak kontroli nad prowadzonym pojazdem. Wtedy decyzja, rezonans magnetyczny. 2 grudnia 2019- diagnoza- rak mózgu o cechach glioma. Płacz, krzyk, nerwy, niedowierzanie, setki pytań "Dlaczego?", "Ona? Taka silna babka?". W tym okropnym czasie umiała znaleźć w sobie na tyle odwagi,silnej woli i samozaparcia aby stoczyć nierówną walkę z "przybyszem" – tak rozpoczyna się opis historii pani Joanny na portalu Pomagam.pl.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, choroba niestety nie tylko nie odpuściła, ale uderzyła ze zdwojoną siłą. Na szczęście pani Joanna może liczyć na swoją rodzinę i szerokie grono przyjaznych jej osób. Obecnie cel to terapia NanoTherm polegająca na wprowadzeniu bezpośrednio w miejsce ulokowania guza roztworu zawierającego nanocząsteczek tlenku żelaza, a następnie podgrzewanie ich. Efektem ma być zatrzymanie aktywności i wzrostu guzów.

Jak to w takich przypadkach bywa terapia jest bardzo kosztowna. Pomóc w jej sfinansowaniu można na kilka sposobów. Jednym z nich jest po prostu wpłata dowolnej kwoty poprzez portal Pomagam.pl. Tam też znajdziecie dokładniejszy opis sytuacji pani Joanny.

Kolejny sposób to kupienie czegoś w ramach facebookowej grupy Bazarek dla Asi. Można tam wylicytować bardzo różne rzeczy: plecak, kosmetyki, obraz, kwiaty, sprzęt elektroniczny, AGD, torty, odzież, vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, fotograficzne i wiele innych.

Organizowane są też imprezy w trakcie których będzie można przyłączyć się do zbiórki: dyskoteka w Aleksandrowie i koncert w Annopolu. Szczegóły na plakatach poniżej.

Zachęcamy do wsparcia szczytnego celu.

Tych którzy są zainteresowanie śledzeniem bieżąco zmagań pani Joanny z chorobą zachęcamy do polubienia oraz udostępnienia jej stronki na facebook Asia kontra glejak