Nadzwyczajnie i bez gości. W piątek na sesji spotkają się miejscy radni, w przyszłym tygodniu powiatowi

Aktualności
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie w ostatnim tygodniu miesiąca, jak to było do tej pory, ale w piątek 20 marca na posiedzeniu spotkają się miejscy radni. Będzie to 20. sesja tej kadencji, tym razem nadzwyczajna. Urząd Miasta apeluje, by ci, którzy nie muszą, nie przychodzili na nią osobiście ale śledzili obrady w Internecie.

Czym zajmować się będą radni można zobaczyć w zamieszczonym poniżej porządku obrad. W odróżnieniu od standardowego programu, nie będzie np. punktów interpelacje i zapytania radnych, czy wolne wnioski.

- Planowana na ostatni tydzień miesiąca sesja zwyczajna Rady Miasta nie odbędzie się. Apelujemy do osób zainteresowanych programem piątkowej sesji nadzwyczajnej o oglądanie i słuchanie obrad Rady za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie miasta www.krasnik.eu. Powstrzymanie się od osobistej obecności na posiedzeniu, jeśli to możliwe, byłoby wskazane ze względów profilaktycznych - apeluje Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta Kraśnik.

Porządek obrad piątkowej sesji Rady Miasta.

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmian w budżecie Miasta Kraśnik na rok 2020.
 3. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
 4. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie pomocy finansowej dla Województwa Lubelskiego.
 5. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy Kościele Rektoralnym pw. Świętego Ducha w Kraśniku wpisanym do rejestru zabytków.
 6. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku wpisanym do rejestru zabytków.
 7. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie do realizacji zadania publicznego dotyczącego letniego zarządzania drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie Miasta Kraśnik.
 8. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie przejęcia do realizacji zadań z zakresu utrzymania grobów, kwater i cmentarzy wojennych na terenie Miasta Kraśnik.
 9. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmiany Uchwały Nr XV/147/2019 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 grudnia 2019r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik i nadania jej statutu, zmienionej Uchwałą Nr XVII/165/2020 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 stycznia 2020r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XV/147/2019 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 grudnia 2019r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik i nadania jej statutu.
 10. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Miasto Kraśnik oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2020 roku.
 11. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Miasto Kraśnik.
 12. Zakończenie obrad sesji.

We środę 25 marca na sesji spotkają się powiatowi radni. Tu także sesja odbędzie się bez udziału gości.