Maszyna do szycia ci niestraszna? Kraśnicki szpital prosi o pomoc w szyciu masek i fartuchów

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednym z problemów naszej służby zdrowia w czasie walki z epidemią koronawirusa jest dostępność środków ochrony osobistej. Zmaga się z nim także kraśnicki Szpital Powiatowy i prosi o pomoc w tym zakresie.

- Chodzi nam przede wszystkim o maski, fartuchy, w mniejszym zakresie czepki. Nie mamy w zasadzie zapasów takich środków, mamy może maksymalnie kilkaset, do tysiąca sztuk masek. To wszystko wykorzystywane jest jednak na bieżąco, a potrzeba nam będzie może około 100 tysięcy sztuk. Maseczka to podstawowa, fizyczna bariera ochronna i dla personelu medycznego i dla pacjentów. Niestety na rynku ich brakuje. Mamy zamówione kilka tysięcy masek, ale kiedy będzie dostawa to trudno powiedzieć – mówi o aktualnej sytuacji w SP ZOZ Kraśnik zastępca dyrektora placówki Piotr Krawiec.

Dlatego kraśnicki szpital zwraca się z prośbą o pomoc w szyciu masek i fartuchów z fizeliny lub innych materiałów. Placówka będzie starała się pozyskać materiał i nici do tego celu i przekazać je tym, którzy będą je szyć, ale pomoc w tym zakresie też jest bardzo mile widziana.

Ci którzy mogą i chcą pomóc w szyciu masek i fartuchów na potrzeby Szpitala Powiatowego w Kraśniku powinni telefonicznie kontaktować się z sekretariatem placówki (81-8251366) lub Naczelną Pielęgniarką (81-8251395), ewentualnie mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.