Wiemy jak będzie wyglądało Środowiskowe Centrum Wsparcia

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa Środowiskowego Centrum Wsparcia, które będzie świadczyć różnego rodzaju wsparcie dla osób z autyzmem, osób niepełnosprawnych oraz starszych. Powstanie ono na bazie budynku dawnej przychodni specjalistycznej mieszczącego się przy Al. Niepodległości w dzielnicy fabrycznej miasta. Gotowa jest już jego wizualizacja.

- W ramach projektu będą świadczone rozmaitego rodzaju wysokiej jakości usługi społeczne, a wśród nich usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, transport, a także specjalistyczne poradnictwo. Sala wyciszeni, sala do relaksacji, sala do terapii sensorycznej „Ruch i dotyk”, czy sala do muzykoterapii to, obok specjalistycznych gabinetów psychologa bądź logopedy, miejsca, w których potrzebujący mieszkańcy spędzą swój czas – zapowiada starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

 

 

Zatwierdzona została już koncepcja i wizualizacja budynku Centrum. Trwają przygotowania do realizacji inwestycji, które mają zakończyć się uzyskaniem pozwolenia na budowę.

- Powiat Kraśnicki będzie aplikował o dofinansowanie zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Rozpoczęcie zadania planowane jest w IV kwartale bieżącego roku – zapowiada starosta Rolla.