Nowy radny w powiecie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na sesji Rady Powiatu 25 marca pracę w radzie rozpoczął nowy radny. To Jan Grzebuła, który zastąpił w radzie Wiesława Jedlińskiego. Zrzekł się on mandatu z powodów zdrowotnych.

Drugiego lutego do Przewodniczącego Rady Powiatu Kraśnickiego Jacka Dubiela wpłynęło pismo radnego Wiesława Jedlińskiego w którym poinformował, że zrzeka się swojego mandatu. W piśmie radny napisał, że z dniem 3 lutego 2020 składa rezygnację z pełnionej funkcji. Jako przyczynę podaje względy zdrowotne uniemożliwiające pogodzenie pracy zawodowej z należytym wypełnianiem obowiązków radnego. Wiesław Jedliński jednocześnie przeprosił wyborców, że nie dotrwał do końca w sprawowaniu powierzonej funkcji i dziękuje wszystkim radnym za dotychczasową współpracę.

Pismo podobnej treści otrzymał Komisarz Wyborczy, który z dniem 3 lutego wygasił mandat radnego. W miejsce Wiesława Jedlińskiego do Rady Powiatu wszedł kolejny kandydat z listy PSL z największą liczbą głosów i jest nim Jan Grzebuła, który zdobył 648 głosów poparcia w wyborach w 2018 roku. Dla przypomnienia dodajmy, że Wiesław Jedliński miał tych głosów 649.

 Jan Grzebuła to doświadczony samorządowiec, wieloletni wójt gminy Dzierzkowice oraz  radny powiatowy w kadencji 2014-2018.

- Gmina Dzierzkowice nie ma obecnie reprezentanta w radzie, więc wyraziłem chęć pracy w Radzie Powiatu Kraśnickiego – powiedział Jan Grzebuła.Jest wiele wspólnych obszarów współpracy pomiędzy powiatem i gminą, i dla dobra naszej gminnej społeczności  warto uczestniczyć w takich pracach.

Na sesji 25 marca radny złożył ślubowanie i zaczął pracę w Radzie Powiatu Kraśnickiego.