Drugi przypadek koronawirusa w Powiecie Kraśnickim

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Potwierdzony został drugi przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Kraśnickim. Na terenie województwa lubelskiego ujawnionych zostało dziewięć nowych zachorowań.

Ostatnio potwierdzone przypadki dotyczą 2 kobiet z Powiatu Chełmskiego, mężczyzny z Powiatu Biłgorajskiego, mężczyzny z Powiatu Świdnickiego, 4 mężczyzn z Powiatu Lubelskiego i kobiety z Powiatu Kraśnickiego.

Jeśli chodzi o zarażoną z naszego terenu, to jest to kobieta w przedziale wieku 41-60 lat. Jej stan zdrowia określany jest na średni. To osoba, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa.

- Na dzień 26 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 69 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 2 osoby zmarły, Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, jest pięć osób wyleczonych: jedna osoba z powiatu kozienickiego, która była hospitalizowana w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach oraz cztery osoby z powiatu lubelskiego związane z pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.