Wsparcie dla kraśnickiego Szpitala Powiatowego od Grupy PBI

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grupa PBI przekazała darowizny finansowe pięciu powiatowym placówkom ochrony zdrowia. Wsparcie trafiło między innymi do kraśnickiego Szpitala Powiatowego.

Spółki Grupy PBI przeznaczyły na ten cel w sumie. 250 000 złotych. Po 50 tys. zł otrzymały szpitale w Opatowie, Staszowie, Sandomierzu, Kraśniku i Łańcucie. Środki te mają zostać przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa środków ochrony osobistej, w tym masek z filtrem, plastikowych przyłbic czy kombinezonów ochronnych. Wybór konkretnych zakupów będzie zależał od decyzji podjętych w szpitalach, w zależności od ich indywidualnych potrzeb.

- Wierzymy, że w trudnych i niespotykanych do tej pory okolicznościach pandemicznych, przekazane środki pozwolą szpitalom dokonać najpotrzebniejszych zakupów, dzięki którym personel placówek będzie mógł kontynuować trudną misję walki z wirusem SARS-CoV-2. Zdecydowaliśmy się skierować naszą pomoc w stronę szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że jako miejsca pierwszego kontaktu dla lokalnych środowisk znajdują się one na pierwszej linii epidemicznego ognia, przyjmując większość codziennych wezwań mieszkańców powiatu” – mówi Przemysław Bokwa z Grupy PBI. - „Razem możemy więcej” - to hasło, które przyświeca pracownikom Grupy PBI każdego dnia. Dziś jednak brzmi ono inaczej. Dzisiaj „Razem” to także współdziałanie z władzami samorządowymi i podległymi im jednostkami opieki zdrowotnej w walce o lepsze, normalne jutro dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że wsparcie finansowe Grupy PBI uczyni tę walkę choć trochę łatwiejszą – dodaje Bokwa.

Grupa PBI od początku istnienia wspiera lokalne inicjatywy wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, dziś są to przede wszystkim trzy województwa: świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Każdego roku dotacje sponsorskie otrzymują organizatorzy różnego rodzaju inicjatyw, zarówno sportowych, kulturalno-oświatowych, jak i społecznych. W tym roku, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności pandemii, w jakich znalazły się nie tylko poszczególne powiaty, ale i cały świat, członkowie Rad Nadzorczych i Zarządów Spółek Grupy PBI podjęli decyzję o przesunięciu budżetu sponsoringowego na najpilniejszą ich zdaniem przestrzeń publicznej ochrony zdrowia.

Spółki Grupy PBI zajmują się wydobyciem i przeróbką kruszyw, budową dróg, produkcją betonu, prefabrykatów i mas bitumicznych, wydobyciem siarki, świadczą liczne usługi dla górnictwa i transportu. Kruszywa drogowe wydobywane są w 7 kopalniach: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn, Wszachów i Wymysłów w województwie świętokrzyskim oraz w zakładzie Lipowica na Podkarpaciu. W Kraśniku swoją siedzibę ma należąca do grupy spółka PBI Infrastruktura.