Od wczoraj przez tydzień zakaz wstępu do lasów

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do różnego rodzaju zakazów w poruszaniu w związku z pandemią koronawirusa wczoraj doszedł kolejny. Wprowadzony został tymczasowy zakaz wstępu do lasów.

Po obiektach sportowo-rekreacyjnych, parkach i plażach przyszedł czas na tereny leśne. Zakaz wstępu do lasów obowiązuje na razie od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie.

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 i 7 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu – czytamy w komunikacie Lasów Państwowych.