Maseczki dla kraśniczan od miejskiego samorządu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Urząd Miasta podaruje mieszkańcom maseczki. Część z nich dotrze poprzez skrzynki pocztowe do kraśniczan jeszcze przed świętami. Pozostałe po Wielkanocy.

O akcji władz miasta poinformował we środę burmistrz Wojciech Wilk.

- W tych trudnych dniach samorząd robi co w jego mocy, aby pomóc mieszkańcom naszego miasta. Wspieramy lokalną służbę zdrowia, finansowo i rzeczowo. Dziś ruszamy także z akcją dostarczania maseczek ochronnych kraśniczanom - napisał na swoim facebooku burmistrz.

Miasto zamówiło 35 tys. sztuk dwuwarstwowych maseczek wielokrotnego użytku. Można je prać po każdym użyciu w temperaturze max 80℃ i prasować w temp. max 100℃. Duża część z nich trafi do domów i mieszkań jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Będą przekazywane do skrzynek pocztowych. W związku z tym burmistrz zwraca się z apelem.

- Proszę mieszkańców z osiedli bloków wielorodzinnych o umożliwienie wejścia wolontariuszom z magistratu do klatek schodowych. W razie wątpliwości będą oni mieli przy sobie identyfikatory, ale prosimy o niewychodzenie po maseczki. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości osobistego odbioru maseczek. Będą one zapakowane i zostaną umieszczone w skrzynkach - informuje burmistrz.

Na rynku jest deficyt odzieży ochronnej związanej z epidemią w związku z tym maseczki zamówione przez UM docierają do niego w partiach. Nie wszystkie więc dotrą do mieszkańców w tym samym czasie. Wymaga to też sporej pracy wolontariuszy, którzy będą je roznosić.

- Uznaliśmy, że podstawą do rozdysponowania maseczek na poszczególne domy i mieszkania będzie liczba osób zameldowanych pod danym adresem. Postaramy się trafić do jak największej liczby mieszkańców przed świętami, ale w razie konieczności będziemy kontynuować dostarczanie maseczek w przyszłym tygodniu. Dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość - apeluje burmistrz.

Przypomina też, że maseczki nie są stuprocentowym sposobem na uchronienie się przed zakażeniem, ale ograniczają taką możliwość i zachęca by nosić je w miejscach publicznych.