[KORONAWIRUS] Nie idźmy w święta na cmentarz

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czas świąt Wielkanocnych to także tradycyjny okres, w którym wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. Policjanci apelują jednak, by w tym roku tego nie robić, choć większość cmentarzy będzie otwarta.

Temat ten pojawił w wielu pytaniach związanych z czasem epidemii. Jak do niego odnoszą się kraśniccy policjanci?

- Ustawa mówi, że w tym czasie możemy załatwiać tylko sprawy niezbędne do życia codziennego. Uważamy, że wizyta na cmentarzu nie jest taką okolicznością. Nie wybierajmy się w te miejsca, bo to może powodować dla nas zagrożenie. Policjanci będą reagować na takie sytuacje adekwatnie do okoliczności - powiedział nam rzecznik kraśnickiej policji asp. szt. Janusz Majewski.

Miasto nie planuje zamykania cmentarza komunalnego, jednak apeluje by powstrzymać się od odwiedzania go.

- Nie zamykamy cmentarza komunalnego, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację, zalecenia rządu oraz stanowisko policji, prosimy mieszkańców, aby nie odwiedzali grobów bliskich w tych dniach. Wszyscy rozumiemy, że taka jest tradycja związana z okresem świąt. Wielu kraśniczan oraz osoby pochodzące z Kraśnika, które przyjechały z innych miast lub zagranicy, chcą też przy okazji uszanować pamięć o swoich bliskich. Jednak odradzamy wizyty na cmentarzu komunalnym do czasu odwołania aktualnych zakazów - zachęca Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta.

Warto więc odłożyć wizytę na grobach bliskich na dogodniejszy czas.