Dzień Dziecka w czasach pandemii. Maskotkowa Paczka wyruszyła na miasto

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie było imprez na świeżym powietrzu, ani w salach CKiP, bibliotek czy szkół. Nie słychać było gwarnego głosu biegających dzieci. Tak wyglądało ich święto w tym roku. Próbowała je odmienić grupa pracowników miejskich jednostek przebranych za popularne maskotki.

Przez chwilę towarzyszyliśmy ekipie Maskotkowej Paczki, która 1 czerwca krążyła po mieście obdarowując i zabawiając najmłodszych. Nie było ich niestety zbyt wiele. Zaglądali także do przedszkoli, ale tradycyjną piątkę ze stęsknionymi dziećmi mogli przybić tylko przez szybę, a drobne upominki zostawili na przedszkolnym tarasie.

Życzenia, tym razem za pośrednictwem Internetu złożył dzieciom burmistrz Wojciech Wilk.

Tak wyglądało miejskie świętowanie tego radosnego - bądź co bądź - dnia w Kraśniku. Jego mały fragment możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Maskotkową Paczkę stworzyli  pracownicy kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zadanie współfinansowane było ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.