Kraśniczanka Łucja Szymańska w Top Model Europe! Głosujemy!!!

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Top Model Europe to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów w dziedzinie modelingu. Selekcja kandydatów odbywa się w 15 krajach, a jego celem jest odkrycie nowych potencjalnych modeli i ich promocja z udziałem międzynarodowych agencji, fotografów, projektantów mody, dyrektorów głównych marek modowych. W jego tegorocznej edycji swojej szansy szuka między innymi mieszkająca obecnie w Niderlandach (Holandii) kraśniczanka Łucja Szymańska.

Łucja ma 23 lata. Ukończyła LO o profilu sportowym w kraśnickim Zespole Szkół nr 3. Z Kraśnika wyjechała we wrześniu 2016 roku. Najpierw do Anglii, gdzie uczyła się języka i pracowała między innymi w piekarni, drukarni, magazynie z ubraniami oraz w restauracji. Później przeniosła się do Holandii, bo tam dostała propozycję pracy jako zastępca szefa kuchni w ekskluzywnej restauracji na plaży Hoek Van Holland. Teraz uczy się języka holenderskiego oraz jest dystrybutorem firmy kosmetyczno-technologicznej. Jej pasją od dziecka jest jednak fotomodeling oraz fotografią i w tym kierunku cały czas stara się rozwijać.

- Zawsze biegłam w stronę aparatu i robiłam zdjęcia wszystkiemu co stanie mi na drodze. Miałam przyjemność współpracować z wieloma wspaniałymi fotografami z Kraśnika i okolic. Byłam na paru wystawach zdjęciowych oraz reprezentowałam kilka butików. W Londynie miałam przyjemność wziąć udział w sesji z agencją 123 models. Aktualnie mieszkam w Rotterdamie i tutaj nawiązałam kontakt z większością fotografów – mówi Łucja Szymańska.

Propozycję, by spróbować swoich sił w Top Model Europe w kategorii fashion dostała w ubiegłym roku.

- Nie wierzyłam, że mam szansę, ale myślę sobie - raz się żyje. Przez jakieś dwa miesiące nie dostałam żadnej odpowiedzi i gdy już totalnie o tym zapomniałem dotarła do mnie wiadomość, że dostałam się do pierwszego etapu konkursu. Drugi etap - casting - miał odbyć się 11 kwietnia, ale z powodu koronawirusa zastąpiono go głosowaniem na Instagramie – wyjaśnia kraśniczanka.

Tę eliminację Łucja też przeszła pomyślnie. Teraz trwa 3 etap, czyli bezpłatne głosowanie online. O tym kto przejdzie dalej w 30% decydować będą głosy internautów, a w 70% głosy jurorów.

- Tym co kocham jest modeling, moda, fotografia. Ostatnio kupiłam swój pierwszy profesjonalny sprzęt fotograficzny. Planuję też wrócić do sztuk walk, bo wiadomo fotomodelka musi być w dobrej formie. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za wsparcie i życzliwość w mojej małej przygodzie z Top Model Europe. Dziękuję za już oddane na mnie głosy i proszę o kolejne – zachęca Łucja.

My też do tej prośby się przyłączamy. Głosowanie trwa do 9 czerwca. Głos na kraśniczankę można oddać tutaj. Głosowanie liczy się podwójnie jeśli głosujący subskrybuje Facebook Top Model Europe. Wyskakujące okienko oferuje tę opcję podczas otwierania strony do głosowania.

 Zdjęcia z archiwum Łucji Szymańskiej.