Otworzą basen przez "Bożym Ciałem"? Zobacz jakie zasady będą obowiązywały

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak poinformował burmistrz Wojciech Wilk prawdopodobnie około 10 czerwca udostępniona zostanie amatorom wypoczynku w wodzie kraśnicka odkryta pływalnia. Niestety będą obowiązywały rygorystyczne obostrzenia.

Od jakiegoś czasu trwają prace przygotowawcze do otwarcia odkrytej pływalni na kraśnickim MOSiR. W związku z panującą epidemią Covid-19, obiekt będzie działać w oparciu o wytyczne Prezesa Rady Ministrów (można się z nimi zapoznać tutaj). https://www.gov.pl/web/rozwoj/baseny-i-sauny

Już wiadomo, że basen nie będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach, ponieważ musi spełniać wymogi dla tego typu obiektów. Dlatego nie będzie można skorzystać z leżaków, ławek oraz krzesełek na trybunach.

Co ważne w wodzie będzie mogło przebywać jednocześnie 32 osoby: po 4 na każdym torze, z zachowaniem 2-metrowej odległości. Szacowana liczba osób znajdujących się na terenie obiektu nie może przekroczyć 150 osób. Każdy użytkownik pływalni będzie miał obowiązek posiadać swój ręcznik.

- Przy wejściu trzeba będzie zdezynfekować dłonie i mieć założoną maseczkę ochronną. Będzie można ją zdjąć po zajęciu swojej strefy. Będą one znaczone białymi liniami - poinformował burmistrz.

Ważną zmianą będzie również miejsce głównego wejścia na obiekt - wchodzić będziemy bramą położoną bezpośrednio przy ulicy Żwirki i Wigury.

Jak przekazał Wojciech Wilk, na basenie będą obowiązywały bilety czasowe. Planowany czas przebywania podczas jednego wejścia to 90 minut. Po każdej turze, basen zostanie zamknięty na 30 minut w celu zdezynfekowania. Nie znamy jeszcze cennika wstępu na pływalnię na okres pandemii.

foto Facebook - Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik