Minister Sportu z wizytą w Kraśniku. Podsumowała rządowe wsparcie dla klubów w województwie lubelskim

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podczas konferencji jaka we środę 17 czerwca odbyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku podsumowano wsparcie  jakie na sport w województwie lubelskim płynie ze strony Ministerstwa Sportu, szczególnie  w ramach rządowego Program „KLUB”. Wzięła w nim udział minister Danuta Dmowska - Andrzejuk.

Oprócz pani minister, do Kraśnika przyjechał też z tej okazji sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń oraz Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski.

- Dziękuję, że mogę się znaleźć w Kraśniku i zobaczyć jak wspaniale rozwija się tu młodzież. - powiedziała minister Dmowska - Andrzejuk - To wsparcie, jakie za pośrednictwem Programu "Klub" trafia do małych i średnich klubów sportowych jest po to, by nasi przyszli sportowcy mogli się rozwijać. Dziękuję też za wsparcie jakiego udziela sportowcom pan burmistrz. Mam nadzieję, że zaowocuje ono kolejnymi sukcesami - mówiła Minister Sportu.

Symbolicznie wręczyła ona bony na dotacje z Programu "Klub" trzem klubom związanym z tenisem stołowym: SKTS "Dwójce" z Kraśnika, klubowi "Panda" z Liśnika oraz klubowi z Fajsławic. Jest to program, w ramach którego małe i średnie stowarzyszenia sportowe mogą pozyskać do 10 tys. zł rocznie na sprzęt lub zorganizowanie obozu sportowego oraz wynagrodzenie dla trenerów.

W bieżącym roku dla klubów w województwie lubelskim jest to kwota blisko 3,2 mln zł dla 280 małych i średnich klubów sportowych. Wśród nich jest kilkanaście klubów z naszego powiatu.

- Wsparcie ze strony rządu to nie tylko duże imprezy sportowe, ale także takie miejsca jak Kraśnik czy nawet mniejsze miejscowości, które bardzo chętnie korzystają z rządowych programów - mówił wiceminister Artur Soboń. - Takim programem jest Program "Klub", dzięki któremu najmniejsze organizacje, najmniejsze stowarzyszenia mogły otrzymać dofinansowanie. Każdy kto złożył poprawny wniosek takie dofinansowanie otrzymał. To ważne, żeby te organizacje umiały korzystać z tych możliwości, a widać że potrafią je dobrze spożytkować - mówił wiceminister.

Jarosław Stawiarski, który był wiceministrem sportu, przypomniał natomiast, że Danuta Dmowska - Andrzejuk jest trzecim ministrem, który przyjeżdża do Kraśnika i do hali przy "Dwójce".

- Ten obiekt jest przykładem, że to wsparcie przekłada się na konkrety a dzieci i młodzież mają, jak widzimy, gdzie grać i trenować. Obecnie w Kraśniku powstaje ze wsparciem Ministerstwa zaplecze "Tęczy" Kraśnik. Zaplecze stadionu gdzie gra "Stal", także powstało dzięki dotacji z MSiT. Za to wszystko serdecznie dziękujemy. Gdy byłem w wiceministrem myśmy przyjęli sobie za cel, żeby Polska Wschodnia otrzymywała więcej dotacji by likwidować pewne nierówności i widać, że ta infrastruktura w województwie lubelskim przyspieszyła - mówił marszałek.

Stawiarski wspomniał też o innych inwestycjach w województwie realizowanych ze wsparciem Ministerstwa, m.in. hali w Dzierzkowicach.

Na koniec dzieci i młodzież z UKS "Dwójka", która w trakcie konferencji prezentowała swoje umiejętności, stanęła do wspólnego zdjęcia z gośćmi w tym minister Dmowska - Andrzejuk. Dała się ona też namówić na krótkie mecze tenisa stołowego z wiceministrem Soboniem i marszałkiem Stawiarskim.

Fotorelację z dzisiejszej wizyty możecie zobaczyć na naszej stronie.