Kraśnik. Osiedlowe boisko przy Spółdzielczej wróci do życia

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku miesięcy zamknięte jest na kłódkę, ale jeszcze w lipcu tego roku ponownie ma zostać oddane do użytku. Mowa o wielofunkcyjnym boisku tartanowym przy ulicy Spółdzielczej w starej dzielnicy miasta. Nowego życia doczekać ma się także przyległe go niego boisko asfaltowe. Co do jego przyszłości porozumiały się Miasto Kraśnik i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc”.

Nad wspomnianym boiskiem wielofunkcyjnym, które wybudowane zostało przed 5 laty, od początku były czarne chmury. Jego wykonawca niezbyt dobrze przyłożył się do swojej pracy i szybko zaczęły wychodzić różnego rodzaju usterki. Niestety, mimo wezwań ze strony zleceniodawcy, czyli Miasta Kraśnik, nie kwapił się do ich usunięcia. Remont boiska został w końcu wykonany w ubiegłym roku, ale po jego zakończeniu nie zostało ono wówczas oddane do użytku.

- Aby nie dopuścić do jego ponownej dewastacji, jak to miało miejsce w poprzedniej kadencji, musimy wprowadzić tam nadzór w godzinach otwarcia. Chcemy je uruchomić już w lipcu, a dzięki decyzji Rady Miasta zabezpieczono środki na niewielki, zadaszony obiekt dla pracownika, który będzie nadzorował i zarządzał w przyszłości całym kompleksem, który pełniłby podobną rolę jak Orlik – zapowiada Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza w Urzędzie Miasta Kraśnik.

Wspomniany budyneczek - nieduży kontener dla opiekuna boiska, z toaletą i pomieszczeniem na sprzęt - ma stanąć przy boisku na działce, którą miastu przekaże Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc”. Przedmiotem umowy będzie jednak nie tylko skrawek terenu pod wspomniany obiekt, ale całe, przylegające do boiska tartanowego, boisko asfaltowe.

- Starania o to, by ten obiekt odnowić trwają już od kilku lat. W poprzedniej kadencji samorządu inwestycja dotycząca asfaltowego boiska została zgłoszona przez jednego z mieszkańców do budżetu obywatelskiego i pomysł ten zyskał akceptację głosujących. Niestety ostatecznie żaden wykonawca nie podjął się wykonania robót, poza tym przyznana kwota wystarczyłaby na kosmetyczne zmiany i wyrównanie istniejącej nawierzchni asfaltowej. Asfalt nie jest i już dawno nie powinien być materiałem stosowanym na tego typu obiektach – mówi Piotr Szumny, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. - Tak naprawdę potrzebna jest tam gruntowna modernizacja, której koszt prawie czterokrotnie przekraczał kwotę dostępną z budżetu obywatelskiego. Ówczesne władze spółdzielni uznały za pilniejsze inne wydatki i nie zdecydowały się na dołożenie środków. Cieszę się, że teraz wspólnie z panem burmistrzem udało się znaleźć rozwiązanie, z którego cieszyć się będą przede wszystkim mieszkańcy – dodaje.

- W porozumieniu ze Spółdzielnią załatwiamy formalności związane z przejęciem przez miasto działki, na której znajduje się stare, asfaltowe boisko spółdzielcze. Chodzi o uregulowanie kwestii wieczystego użytkowania. Chcemy w tym miejscu stworzyć nowy obiekt, np. skate park, który razem z sąsiednim, odnowionym boiskiem wielofunkcyjnym, stanowiłby jeden kompleks. Na wymianę asfaltu i nową nawierzchnią starego boiska będziemy chcieli pozyskać środki zewnętrzne, więc jest to inwestycja z myślą o przyszłym roku – wyjaśnia Daniel Niedziałek.

Całym obiektem zarządzać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku.