Mobilizacja w ostatni przedwyborczy weekend. FOTO

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczęła się ostatnia prosta przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 28 czerwca. Członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości mogli wspólnie wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy na przedwyborczych spotkaniach z europarlamentarzystami, posłami na Sejm RP, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, radnymi wojewódzkimi, które odbyły się 20 i 21 czerwca w Kraśniku i Urzędowie.

    • Wy którzy tak licznie tu się zgromadziliście doskonale rozumiecie czym jest Polska, jakie są nasze wartości i przekonania – mówił na spotkaniu w Urzędowie marszałek Jarosław Stawiarski - już w najbliższą niedzielę wybierzemy Polskę naszych marzeń, gdzie nasze dzieci będą mogły spokojnie funkcjonować, prawidłowo się rozwijać, bez obawy o zagrożenia ideologiczne płynące z zewnątrz, czy wewnątrz. Nasz prezydent Andrzej Duda daje gwarancję, że będzie to Polska, która kojarzy się z domem rodzinnym, z ciepłem, bezpieczeństwem, przyjaznym nastawieniem, miłością i chęcią niesienia sobie wzajemnie pomocy. Dziś walczymy o Polskę dla wszystkich, dla ludzi z dużych i małych miejscowości.

Urzędowski rynek wypełnił się wyborcami z powiatu kraśnickiego popierającymi kandydaturę Andrzeja Dudy. Wszyscy trzymali białe i czerwone kartony z napisem DUDA 2020. Spotkanie to było jednym z kilkudziesięciu, a nawet kilkuset, które odbywały się w miniony weekend w całej Polsce pokazujących społeczne poparcie dla urzędującego prezydenta i mobilizację jego zwolenników.

Przed nami historyczna chwila, która wymaga od nas pełnego zaangażowania, przed nami wybór prezydenta RP i co się z tym wiąże - przyszłości Polski – mobilizował poseł Kazimierz Choma - Ostatnie lata to pasmo sukcesów jakie osiąga nasza Ojczyzna, wszystkie wskaźniki ekonomiczne poszły w górę, zlikwidowaliśmy biedę wśród najmłodszych, zwiększyliśmy wydatki na opiekę zdrowotną, na emerytów, na niepełnosprawnych - jakiego obszaru byśmy nie dotknęli to jest lepiej. Ale to wymaga ogromnej pracy rządu na czele z Mateuszem Morawieckim wraz z pomocą pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma przesłanek aby coś zmieniać w tym dobrze i sprawnie funkcjonującym mechanizmie, tym bardziej, że najbliższe lata są dla Polski szansą na dogonienie krajów tzw. starej Unii w wysokości płac i poziomie życia, to może nastąpić już wkrótce. Dlatego tylko dobra współpraca prezydenta i rządu dają taką gwarancję na dobrą przyszłość Polski i Polaków. Dlatego w tym historycznym momencie bardzo serdecznie proszę o Waszą inicjatywę, o mobilizację bo walczymy o przyszłość naszych dzieci a najlepszym wyborem dla przyszłości Polski jest Andrzej Duda – zakończył przemówienie poseł Choma.

Do mieszkańców powiatu kraśnickiego specjalny list wystosował Prezydent Andrzej Duda. Fragmenty listu zgromadzonym ludziom odczytał starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Szanowni mieszkańcy powiatu kraśnickiego, dziękuję za zaproszenie do odwiedzenia Waszego powiatu. Zapewniam Państwa, że rozmowy z Polakami, w tym z przedstawicielami społeczności lokalnych są dla głowy państwa bardzo istotne. Jednak w chwili obecnej, ze względu na napięty kalendarz, nie ma możliwości do odwiedzenia powiatu kraśnickiego, jednak jeśli w najbliższej przyszłości pojawi się taka okazja do złożenia wizyty w waszym powiecie, to kancelaria prezydenta skontaktuje się ze starostwem powiatowym w Kraśniku. Jednocześnie podkreślam, że dokładam wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom obywateli. Raz jeszcze dziękuję za życzliwą inicjatywę, składam życzenia wszelkiej pomyślności mieszkańcom powiatu a władzom powiatu satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz wszechstronnego rozwoju oraz integracji lokalnej wspólnoty - odczytał Andrzej Rolla.

Osobiście jako Burmistrz Urzędowa zaprosiłem również pana Prezydenta Dudę do odwiedzin naszego miasta i otrzymaliśmy obietnicę, że wkrótce tak się stanie – powiedział burmistrz Paweł Dąbrowski – a wiedząc, że Andrzej Duda dotrzymuje swych obietnic, to jestem pewien, że doczekamy się wizyty prezydenta w królewskim grodzie Urzędów. Musimy tylko wybrać Go na kolejną kadencję, a widząc wasz entuzjazm jestem pewien, że tak będzie – zachęcał burmistrz.

Do mobilizacji wzywała również Anna Baluch, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, która apelowała:

- Ja głosuję na Andrzeja Dudę, bo on jest prezydentem wszystkich Polaków, nikogo nie dzieli, wszystkich łączy. Dlatego proszę was wesprzyjcie jego kampanię, zachęcajcie znajomych aby poszli na wybory, niech frekwencja będzie jak najwyższa, bo wtedy wygra Polska, nasza tradycja, nasza kultura. Głosujmy 28 czerwca i wybierzmy naszego kandydata w I turze!

Dzień wcześniej 20 czerwca w Centrum Kultury i Promocji odbyło się spotkanie z europosłem Bogdanem Rzońcą, posłem Kazimierzem Chomą i marszałkiem Jarosławem Stawiarskim, na którym mieszkańcy Kraśnika mogli również wysłuchać apeli o udział w zbliżających się wyborach.

- Wierzę, że ludzi dobrej woli jest więcej i organizując takie jak to dzisiejsze spotkania przedwyborcze poszukujemy tych ludzi dobrej woli, którzy rozumieją jak ważne są to wybory – mówił w Kraśniku Bogdan Rzońca, europoseł PiS z Podkarpacia – Mamy doskonałego kandydata prezydenta Andrzeja Dudę, który wypełnia katalog wszystkich wartości prawicowych, któremu nie można nic zarzucić, a po tej niesamowicie pracowitej pierwszej kadencji możemy o nim powiedzieć, że odbudował autorytet Polski na arenie międzynarodowej. Andrzej Duda jest doskonale postrzegany w świecie, w wielu europejskich krajach, a wiem to bo rozmawiam z kolegami z innych państw i od nich wysłuchuję dużo pozytywnych opinii o naszym prezydencie. W Brukseli wiele działań naszych władz jest szanowanych i dostrzeganych, chociażby walka z epidemią, gdzie naprawdę nas podziwiają za efekty tej walki. Więc ten przekaz medialny nam serwowany nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Wytrwałą pracą i twardą postawą zdobywamy coraz lepszą pozycję w świecie. Dlatego apeluję do wszystkich abyśmy tego nie zmarnowali przez grzech zaniechania, mobilizujmy siebie, znajomych, przyjaciół do uczestnictwa w prezydenckich wyborach. - apelował poseł do Parlamentu Europejskiego.

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca w godzinach 7.00-21.00 będziemy mogli zagłosować w swoich obwodowych komisjach wyborczych. W wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja w powiecie kraśnickim wyniosła 47,41 % w pierwszej turze, natomiast w drugiej turze wzięło udział 53,19 % uprawnionych do głosowania. Czy w tegorocznych wyborach frekwencja będzie wyższa i apele o wzięcie udziału w głosowaniu poskutkowały – okaże się już niedługo.

Fotorelację z obu przedwyborczych spotkań możecie zobaczyć tutaj.