Marszałkowskie wsparcie miejsc pracy dotarło do powiatu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 5 mln zł przekaże dla Powiatu Kraśnickiego w ramach tarczy antykryzysowej z Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski. We środę 24 czerwca w starostwie powiatowym podpisano w te sprawie umowę. Pod budynkiem stanął też marszałkowski "tarczobus". Dzięki temu pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali chętnym informacji na temat pomocy jaką można otrzymać w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Symboliczny czek na kwotę 5 mln 395 tys. zł odebrał dziś Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku Krzysztof Grzegorczyk z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzeja Pruszkowskiego.

Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie części kosztów do wynagrodzeń, a także dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających pracowników.

- Jeśli chodzi o powiat kraśnicki to jest to prawie 6 mln zł i wydaje nam się że te pieniądze na dopłaty do wynagrodzeń do tych przedsiębiorców którzy mają kłopoty w dobie koronawirusa trafią bardzo szybko. Kraśnicki urząd jest jednym z lepszych w województwie. Mikropożyczki są tu już na poziomie prawie stu procent - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

We środę do Kraśnika dotarł także mobilny punkt informacyjny dla przedsiębiorców tzw. Tarczo-Bus.

- Mobilne punkty informacyjne mają informować przede wszystkim przedsiębiorców a także organizacje pozarządowe o tym, że można skorzystać ze środków które są w Powiatowych Urzędach Pracy, bo tu znajduje się to podstawowe wsparcie dla przedsiębiorców - tłumaczył marszałek.