Mateusz Morawiecki w Kraśniku. Wręczył promesy samorządowcom, zachęcał do głosowania na Andrzeja Dudę

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy dziś do Kraśnika przyjechał premier Mateusz Morawiecki. W ramach objazdu po Lubelszczyźnie wręczał samorządowcom symboliczne promesy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych i zachęcał do oddania głosu w drugiej turze na Andrzeja Dudę. W Kraśniku na spotkanie z premierem przyszło kilkaset osób z całego powiatu. Towarzyszyła mu gorąca, wyborcza atmosfera.

Gospodarzem spotkania w Kraśniku był starosta Andrzej Rolla, wraz z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim i posłem Kazimierzem Chomą. W Kraśniku pojawili się też inni posłowie PiS i wojewoda Lech Sprawka.

Na początku swojej wizyty premier nawiązał do polskiej emigracji zarobkowej.

- Macie tu w Kraśniku galerię "Londyn". Londyn to też miasto w Anglii gdzie jest wielu Polaków. Rok 2018 i 2019 i mam nadzieję, że rok 2020 to w porównaniu do poprzednich kiedy więcej Polaków wraca do ojczyzny niż z niej wyjeżdża. - mówił premier - Dziękujemy tym Polakom, którzy zdecydowali się wrócić, i obiecujemy wszystkim, że będziemy się starali tak prowadzić politykę i działania w zgodzie. W zgodzie z panem prezydentem Andrzejem Dudą, żeby jeszcze więcej Polaków chciało tu wracać do Polski, do Kraśnika. Tu jest Wasz dom. - apelował Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania przed Centrum Kultury i Promocji nie mogło zabraknąć nawiązania do samorządów i pieniędzy jakie rząd im przekazuje jako rekompensatę za utracone dochody w związku z Covid-19. I tu też nie obyło się bez wyborczych odniesień.

- Rząd i samorząd nie powinny grać ze sobą w ping-ponga, przerzucać się na wzajem. Musi być współpraca, zgoda, spokój stabilność. Bez nerwów, bez wetowania, bez okrzyków, bez jakiejś kontry dla kontry. Czyli bez polityki jaką proponuje nam Platforma Obywatelska i pan Trzaskowski. - mówił premier - A najlepszym dowodem na to, że pan prezydent Andrzej Duda i rząd zjednoczonej prawicy chce ręka w rękę działać, jest to, że nie patrząc na barwy polityczne i to kto skąd pochodzi, przygotowaliśmy razem z Panem Prezydentem wielki rządowy program inwestycji lokalnych, który już trafił do każdej gminy i każdego powiatu, zgodnie ze słowem danym przez Pana Prezydenta.- mówił premier.

Nawiązał też do sytuacji związanej z pandemią.

- Tylko gdy rząd, sejm i prezydent współpracują można szybko reagować na sytuacje, takie jaka nas spotkała i cały świat. Bardzo dramatyczna sytuacja, z której już dzisiaj wychodzimy. Już jesteśmy w bardzo dobrym miejscu, jeśli chodzi o tę pandemię. Uratowaliśmy gospodarkę, uratowaliśmy miejsca pracy i uratowaliśmy tysiące, dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. - mówił premier Morawiecki.

Zachęcał też wszystkich do pójścia na wybory zachęcając do oddania głosu na obecnego prezydenta.

- Trzeba nam prezydenta wszystkich Polaków, prezydenta jednej, silnej i dumnej Polski - mówił w Kraśniku Mateusz Morawiecki.

- "Zwyciężymy, zwyciężymy", "Andrzej Duda" - odpowiadali zebrali premierowi zebrani pod CKiP.

 

Po wręczeniu symbolicznych promes wójtom i burmistrzom na pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych (o szczegółach można przeczytać tutaj) premier wyszedł do zebranych mieszkańców, rozmawiając z nimi i robiąc sobie zdjęcia. Podczas pobytu w Kraśniku złożył też wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy Smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zdjęcia z wizyty premiera w Kraśniku możecie zobaczyć tutaj.