Miliony z Unii na kraśnicki basen

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kwotą 12 mln zł dofinansuje Urząd Marszałkowski z Regionalnego Programu Operacyjnego przebudowę krytej pływalni w Kraśniku. Dzięki niej, pieniądzom z Ministerstwa Sportu oraz budżetu miasta Kraśnik po wyłonieniu wykonawcy wiosną 2022 roku będziemy mogli cieszyć się nowym obiektem. W czwartek 9 lipca burmistrz i marszałek podpisali umowę na finansowe wsparcie.

Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 12 mln zł. Stało się to możliwe dzięki wpisaniu kraśnickiego obiektu na listę obiektów strategicznych dla regionu. Miasto dysponuje także wsparciem z Ministerstwa Sportu w wysokości 3 mln zł, natomiast wartość całego projektu to 25 050 000 zł. Resztę wyłoży miasto ze swojego budżetu. 

- Cieszę się, że możemy się spotkać w tak ważnym dla nas dniu - powiedział na wstępie burmistrz Wojciech Wilk.

Ważnym, bo udało się pozyskać cztery razy więcej środków z Urzędu Marszałkowskiego, niż w poprzedniej kadencji. W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział poseł Kazimierz Choma, władze powiatu, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, urzędnicy i przedstawiciele Fali Kraśnik.

- Mamy już piękne hale, mamy obiekty MOSiR, kraśnicki zalew, boiska. A te pływalnia to będzie taka wisienka na torcie. Oczywiście mamy jeszcze do zrobienia, ale ta kryta pływalnia będzie takim miejscem, dzięki któremu Kraśnik jeszcze lepiej będzie się rozwijał i będzie jeszcze bardziej atrakcyjny, zarówno dla zawodników, ale i dla mieszkańców Kraśnika i regionu - powiedział burmistrz Wojciech Wilk.

Nie zabrakło podziękowań dla marszałka Stawiarskiego, oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego, bo gdyby nie jego zaangażowanie to tych pieniędzy w Kraśniku by nie było. Burmistrz podziękował też swojemu poprzednikowi.

- To przykre, że miasto Kraśnik było traktowane tak po macoszemu - powiedział marszałek przywołując rządy Polskiego Stronnictwa Ludowego województwie i czasy gdy był wiceburmistrzem w Kraśniku - Ja chcę to nadrobić. Przez półtora roku, dwa lata ja tak naprawdę dużo nadrobię. Jeszcze mamy wiele niespodzianek z burmistrzem i starostą. Cieszę się, że mogę w ten sposób się przysłużyć mojemu ukochanemu miastu Kraśnik. Wszystko co robię dla Kraśnika robię z wielką przyjemnością, bez względu na poglądy polityczne - powiedział marszałek Jarosław Stawiarski.

Projekt przebudowy krytej pływalni powstał jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, jednak w ubiegłym roku uległ on znacznym modyfikacjom. Po zmianach w miejscu pomieszczeń siłowni i fitness pojawią się 3 baseny z hydromasażami oraz strefa rekreacyjna złożona z brodzika z zabawkami wodnymi. Znajdą się tam również sauna sucha i mokra dla 6-8 osób.

Nowa kryta pływalnia będzie pełniła zarówno funkcję rekreacyjną, jak i sportową: - Dzięki zainstalowaniu tablicy elektronicznej z funkcją pomiaru czasu i dostosowaniu wymiarów oraz głębokość niecki dużego basenu sportowego będzie możliwe organizowanie zawodów na szczeblu co najmniej wojewódzkim - mów burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Z obiektu będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przebudowane zostaną także część administracyjna MOSiR i zaplecze. Prace obejmą termomodernizację i budowę instalacji solarnej.

Planowany termin realizacji inwestycji związanej z krytą pływalnią to jesień 2020 – wiosna 2022.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości podpisania umowy a także krótkiej wizyty na obiekcie, który za jakiś czas odejdzie już do historii.