Tuż obok wieżowca spółdzielnia chce budować mieszkania z finansowym wsparciem państwa

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mocno zaawansowana jest budowa wieżowca na osiedlu Widok II (na chętnych czeka w nim jeszcze tylko trzy mieszkania). Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec" planuje już kolejny blok w tej okolicy. Tym razem ze wsparciem rządowych pieniędzy, więc chętni muszą mieć na dzień dobry tylko 40% kwoty wartości mieszkania. A jak wygląda Kraśnik i okolice z najwyższego piętra wieżowca?

Obecnie spółdzielnia buduje 9-piętrowy budynek przy ul. Ks. Popiełuszki 13. Gdyby znalazła chętnych, chce wybudować trochę niższy - 7-kondygnacyjny budynek obok, przy Ks. Popiełuszki 15.

W odróżnieniu od tego pierwszego mieszkania w nim nie były by własnościowe, ale lokatorskie. Oznacza to, że chętny mógłby wprowadzić się do gotowego lokalu pod klucz, jednak nie byłby jego właścicielem. Plus jest taki, że musiałby wpłacić jedynie 40% wkładu mieszkaniowego. Na resztę preferencyjnego kredytu udziela państwo, z programu Społecznego Budownictwa Czynszowego. Okres spłaty wynosi 30 lat a oprocentowanie 0,3% w skali roku.

 O przydziale mieszkania przez spółdzielnię decyduje kolejność podań. Warunkami, które musi spełnić chętny, jest m.in. brak własnościowego lokalu mieszkalnego w Kraśniku, dochód min. 800 zł netto na członka rodziny (dla min. 4 osobowych gospodarstw domowych). Szczegółowe informacje co do warunków można uzyskać w spółdzielni (tel. 818253614).

Budowa bloku, jaki z wykorzystaniem funduszy z SBC chce wybudować SM "Metalowiec", mogłaby  ruszyć pod koniec roku i trwała by ok. 12 miesięcy. W założeniu byłoby w nim 33 mieszkania, z dostępem do windy i komórkami lokatorskimi. Metraż wahałby się od 25 do 63 metrów, od kawalerek do 3 -pokojowych mieszkań.

Mieszkania oddawane byłyby lokatorom pod klucz, z panelami w pokojach i płytkami w kuchni i łazience. Lokator miałby na wyposażeniu także kuchenkę elektryczną oraz biały montaż czyli m.in. umywalkę, wannę czy wc.

Koszt metra kwadratowego szacowany jest na kwotę ok. 5 tys. zł a miesięczna spłata kredytu to szacunkowo 9 zł za m.kw.

Blok, który planuje Spółdzielnia byłby bardzo podobny do obecnego 9-kondygnacyjnego. A jak wygląda przykładowe mieszkanie oraz widok z najwyższego piętra w nowobudowanym bloku, możecie zobaczyć dzięki uprzejmości SM Metalowiec i kierownika budowy.