Gmina Wilkołaz. Mieszkańcy tłumnie poszli na wybory, dostaną nowy wóz strażacki

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zarówno przed pierwszą, jak i przed drugą turą wyborów prezydenckich, by zmobilizować mieszkańców małych miejscowości do udziału w głosowaniu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało zakup wozów bojowych dla gmin z największą frekwencją w ramach akcji „Bitwa o Wozy”. By mobilizacja była większa za drugim razem do rozdania było nie 16, a już 49 aut. Jedno z nich trafi do gminy Wilkołaz.

Zgodnie z zasadami ogłoszonymi przez MSWiA ministerialne środki przeznaczone zostaną na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. Otrzymają je gminy do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.). Wczoraj ogłoszona została lista laureatów. Znalazła się na niej gmina Wilkołaz.

Wilkołaski samorząd okazał się tym z największą frekwencją w II turze wyborów jeśli chodzi o gminy na terenie byłego województwa lubelskiego. Oddano tu 3 140 głosów, co, po odliczeniu głosujących z wykorzystaniem zaświadczeń (mieszkańców spoza gminy), dało frekwencję na poziomie 73,69%. Radości z takiego wyniku konkursu nie kryją władze gminy i strażacy, którzy mocno zaangażowali się w zachęcanie mieszkańców do udziału w głosowaniu.

- Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wygranej. Przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom gminy Wilkołaz, którzy, spełniając swój obywatelski obowiązek i biorąc udział w wyborach, zapewnili nam tak wysoką frekwencję. Szczególne podziękowania dla pana wójta Pawła Głąba, druhów z jednostek na terenie naszej gminy, księży z parafii Wilkołaz oraz wielu innych osób za aktywną promocję tej akcji - komentują wyniki konkursu strażacy z OSP KSRG Wilkołaz. - Zawiesiliśmy wiele plakatów informacyjnych, promowaliśmy akcję w mediach społecznościowych, a także zapewniliśmy transport osobom, które nie miały możliwości dojechać do lokali wyborczych. Odwiedziliśmy większość domów na terenie gminy, zachęcając do włączenia się w tę akcję i wzięcia udziału w wyborach. Jednak nasze działania byłyby bezskuteczne gdyby nie Wy - mieszkańcy naszej gminy. Wierzyliśmy, że razem potrafimy stanąć ponad podziałami w szczytnym celu - nie zawiedliśmy się – dodają strażacy.

Radości nie kryje też wójt gminy Wilkołaz Paweł Głąb.

- Wszystkim, którzy wsłuchali się w prośbę kolegów strażaków i oddali swój głos dziękuję tym bardziej, że po odliczeniu głosów z zaświadczeń frekwencja w Gminie Wilkołaz wynosi 73,69 % i daje nam pierwsze miejsce w „dawnym” województwie lubelskim. Jak państwo wiecie wiąże się to z otrzymaniem nowego średniego samochodu pożarniczego o wartości 800,0 tys. zł oraz nagrodą od Marszałka Województwa Lubelskiego pana Jarosław Stawiarski w wysokości 50,0 tys. zł. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w walkę o wóz strażacki. Cieszę się, że trafi do naszej gminy i jako narzędzie w rękach druhów strażaków będzie służył nam wszystkim. Jesteście wspaniali – podkreśla wójt Paweł Głąb.

Wracając do wyników II tury wyborów w gminie Wilkołaz, to jeśli chodzi o Obwodowe Komisje Wyborcze najwyższa frekwencja była w OKW nr 1 (miejscowości: Pułankowice, Rudnik Kolonia, Rudnik Szlachecki, Wólka Rudnicka) - 76,24 %, następnie OKW nr 3 (Marianówka, Obroki, Wilkołaz Górny, Wilkołaz Pierwszy, Wilkołaz - Stacja Kolejowa, Zdrapy) - 75,41 %, OKW nr 2 (Wilkołaz Drugi, Zalesie, Wilkołaz Trzeci, Wilkołaz Dolny) - 72,19 % i OKW nr 4 (Ewunin, Ostrów, Ostrów - Kolonia) - 70,30 %. Na Andrzeja Dudę oddano tutaj 2 582 głosy (82,47%), a na Rafała Trzaskowskego 549 głosów (17.53%).

Zestawienie wszystkich gmin do których trafią strażackie auta w ramach 2. edycji konkursu „Bitwa o wozy” poniżej:

Byłe województwo bialskopodlaskie - gm. Rossosz - 80,96%

Byłe województwo białostockie - gm. Rudka - 82,02%

Byłe województwo bielskie - gm. Ślemień - 85,22%

Byłe województwo bydgoskie - gm. Brusy - 70,87%

Byłe województwo chełmskie - gm. Urszulin - 71,13%

Byłe województwo ciechanowskie - gm. Joniec - 75,77%

Byłe województwo częstochowskie - gm. Irządze - 76,93%

Byłe województwo elbląskie - m. Krynica Morska - 74,73%

Byłe województwo gdańskie - gm. Kosakowo - 78,12%

Byłe województwo gorzowskie - gm. Kłodawa - 72,6%

Byłe województwo jeleniogórskie - gm. Platerówka - 76,97%

Byłe województwo kaliskie - gm. Czajków - 76,14%

Byłe województwo katowickie - gm. Wyry - 74,88%

Byłe województwo kieleckie - gm. Smyków - 75,26%

Byłe województwo konińskie - gm. Powidz - 75,64%

Byłe województwo koszalińskie - gm. Kołobrzeg - 68,25%

Byłe województwo krakowskie - gm. Sułoszowa - 77,82%

Byłe województwo krośnieńskie - gm. Jasienica Rosielna - 76,5%

Byłe województwo legnickie - gm. Jerzmanowa - 72,62%

Byłe województwo leszczyńskie - gm. Pakosław - 72,78%

Byłe województwo lubelskie - gm. Wilkołaz - 73,69%

Byłe województwo łomżyńskie - gm. Szulborze Wielkie - 89,9%

Byłe województwo łódzkie - gm. Rzgów - 77,2%

Byłe województwo nowosądeckie - gm. Laskowa - 78,41%

Byłe województwo olsztyńskie - gm. Dywity - 68,96%

Byłe województwo opolskie - gm. Skarbimierz - 69,03%

Byłe województwo ostrołęckie - gm. Dąbrówka - 77,36%

Byłe województwo pilskie - gm. Margonin - 72,7%

Byłe województwo piotrkowskie - gm. Inowłódz - 77,06%

Byłe województwo płockie - gm. Słupno - 74,04%

Byłe województwo poznańskie - m. Obrzycko - 81,81%

Byłe województwo przemyskie - gm. Zarzecze - 68,6%

Byłe województwo radomskie - gm. Klwów - 94,61%

Byłe województwo rzeszowskie - gm. Hyżne - 74,11%

Byłe województwo siedleckie  - gm. Bielany - 83,44%

Byłe województwo sieradzkie - gm. Wodzierady - 77,27%

Byłe województwo skierniewickie - gm. Słupia - 86,86%

Byłe województwo słupskie - gm. Parchowo - 74,78%

Byłe województwo suwalskie - gm. Nowinka - 71,58%

Byłe województwo szczecińskie - gm. Kobylanka - 74,58%

Byłe województwo tarnobrzeskie - gm. Chrzanów - 82,89%

Byłe województwo tarnowskie - gm. Trzciana - 78,03%

Byłe województwo toruńskie - gm. Wielka Nieszawka - 70,73%

Byłe województwo wałbrzyskie - gm. Marcinowice - 70,3%

Byłe województwo warszawskie - m. Podkowa Leśna - 81,72%

Byłe województwo włocławskie - gm. Boniewo - 72,28%

Byłe województwo wrocławskie - gm. Jordanów Śląski - 82,78%

Byłe województwo zamojskie - gm. Turobin - 70,88%

Byłe województwo zielonogórskie - gm. Świdnica - 71,77%