44 lata MPK. Przegubowcem (i nie tylko) przez Kraśnik

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy w piątek 24 lipca MPK rozpoczęło świętowania swoich 44 urodzin. Tego dnia można było skorzystać z przejazdów przegubowym Salirsem, wypożyczonym z MPK Lublin. Chętni mogli zwiedzić też zajezdnię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Lubelski Solaris od rana kursował na linii nr 2 kraśnickiego MPK. Pasażerowie, którzy nawet po kilka razy jeździli klimatyzowanym przegubem bardzo sobie chwalili taką atrakcję. Szczególnie, że autobus, mimo że wakacje, zapełniał się pasażerami, czasami aż po ostatnie miejsce siedzące.

Podczas kursowania tego specjalnego pojazdu, można było otrzymać okolicznościowy bilet wydrukowany z okazji 44-lecia MPK, poczęstować się cukierkiem ale też wesprzeć charytatywną akcję związaną ze wsparciem rehabilitacji p. Marka Machaja.

Klimatyzacja, w ten gorący dzień sprawiała, że nie bardzo chciało się wychodzić z Solarisa Urbinio.

Do tego nie trzeba było namawiać tych, którzy zwiedzali zajezdnię MPK, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Ci ostatni pamiętali jeszcze gdy po Kraśniku jeździły Jelcze M11. Jeden z takich pojazdów można było zobaczyć także w zajezdni, a nawet wybrać się w krótką przejażdżkę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z urodzinowego świętowania z MPK.

Zapraszamy też na kolejny dzień z MPK, na który przygotowano szereg atrakcji.