Familijnie na dwóch kołach przez Kraśnik

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Blisko 150 osób skorzystało w sobotę 25 lipca z zaproszenia do wspólnej rowerowej przejażdżki ulicami miasta i podkraśnickimi drogami. Dwoje uczestników Familijnego Rajdu, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku, Miasto Kraśnik oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”, z wycieczki wróciło z nowymi rowerami, a kilkadziesiąt kolejnych z innymi upominkami. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Wojciech Wilk.

Na trasę Familijnego Rajdu Rowerowego można było wystartować z dwóch miejsc. Trzydzieścioro cyklistów wyruszyło na nią z Osiedla Piaski i ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulic Urzędowskiej, Granicznej i Wyszyńskiego dotarło na plac festynowy pod Centrum Kultury i Promocji. Stąd już wszyscy uczestnicy wydarzenia pojechali dalej aleją Niepodległości, ulicami Kwiatkowskiego i Krasińskiego, przez Wyżniankę, Wyżnicę, Suchynię, do Parku św. Jana Pawła II, by w końcu ulicą Jagiellońską dotrzeć nad Zalew Kraśnicki. Do pokonania podczas wspólnej przejażdżki była trasa o długości ok. 16 lub 22 km.

Na mecie rajdu na uczestników czekał poczęstunek i losowanie nagród, w tym dwóch rowerów. Jeden ufundowany został przez sponsora, kraśnicką firmę Ekoland, a drugi przez Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka. Szczęśliwcami, którzy stali się ich nowymi właścicielami, okazali się Dominika Szczepanik i Tomasz Płocheć.

Do cyklistów trafiło też kilkadziesiąt innych drobniejszych nagród, a dzieci i młodzież otrzymały ponadto medale i wejściówki na basen. Nagrody wręczyli Piotr Członka z referatu sportu w Urzędzie Miasta Kraśnik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Rafał Tomiło, przedstawicielka firmy Ekoland Karolina Bieniek oraz Paweł Bieleń – kierownik ODK SM Pomoc.

Dodatkową atrakcją na finał rowerowej przejażdżki była możliwość uczestnictwa w treningu taekwon-do, który poprowadził mistrz Europy Jakub Kalinowski.

Specjalne podziękowania należą się policjantom i strażnikom miejskim, którzy pomogli zadbać o bezpieczeństwo uczestników rajdu, oraz pracownikom MOSiR i wolontariuszom, dzięki którym impreza sprawnie przebiegła.

Zadanie było współfinansowane z środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

 

Fotorelację z rajdu autorstwa Dagi Okulus z UM Kraśnik możecie obejrzeć tutaj.

A zdjęcia wykonane przez pracowników MOSiR Kraśnik odnajdziecie tutaj.