Ogłoszenie

Hala oficjalnie otwarta

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek 1 września w Dzierzkowicach uroczyście otwarto nową halę sportową przy Zespole Szkół w Terpentynie. Po dokładnie dwóch latach hala została oddana do użytku.

Na otwarciu pojawili się poseł Kazimierz Choma, europoseł Krzysztof Hetman, marszałek Jarosław Stawiarski, radny sejmiku Marek Kos, starosta Andrzej Rolla, przedstawicielka Kuratorium, wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin, radni i sołtysi z gminy Dzierzkowice. Pojawili się też przedstawiciele wykonawcy firmy hali.

To spotkanie było też okazją do uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w gminie oraz obchodów kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Hala ta, jak mówił marszałek Jarosław Stawiarski, to kolejna znikająca biała plama na powiatowej mapie sportowych inwestycji. Na jego ręce spłynęły też podziękowania, bo to za jego bytności w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gmina uzyskała ponad 40% dofinansowanie do budowy obiekty z ministerialnych środków.

Wójt Marcin Gąsiorowski dziękował też byłemu marszałkowi województwa Krzysztofowi Hetmanowi oraz radnemu wojewódzkiemu Markowi Kosowi, którzy wspierali dzierzkowicki projekt na początkowym etapie.

Kolejni mówcy zachęcali też do aktywności fizycznej, nie tylko takiej jaką daje nowa hala sportowa, ale w ogóle. Szczególnie słowa te padały w kierunku dzieci i młodzieży, która przybyła do szkoły by zacząć nowy rok szkolny. Jak mówiono obiekt ten daje dużo możliwości nie tylko jeśli chodzi o lekcje wf, ale i możliwości sportowego spełniania się wielu grup z terenu gminy.

Uroczyście przecięto też wstęgę, a halę poświęcił ks. proboszcz z Dzierzkowic Wiesław Rycerz.

Część artystyczną przygotowały panie nauczycielki i panowie nauczyciele, którzy z pomocą przedstawiciela GOK zagrali i zaśpiewali razem z uczniami dzierzkowickiej szkoły. W trakcie części artystycznej przedstawiono też historię dzierzkowickich klubów sportowych.

Pożegnano też dwie nauczycielki z ZS w Terpentynie, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Fotorelację z wtorkowych uroczystości można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia