• hetman

Zorganizowali happening i promowali krwiodawstwo

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Krew to swego rodzaju lek ratujący życie. Znane są już środki poprawiające jakość krwi, ale nie udało się do tej pory stworzyć substancji, która mogłaby ją zastąpić. Dlatego tak ważne jest promowanie krwiodawstwa. Akcja mająca taki właśnie cel odbyła się w Kraśniku w sobotnie przedpołudnie (5 września).

Happening Krwiodawstwa zorganizowali Klub Honorowych Dawców Krwi Kraśnik „Wystarczy Chcieć”, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol "Szansa" oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Po marketem Kaufland w dzielnicy fabrycznej miasta rozstawiony został specjalny namiot, a wolontariusze przekazywali informacje dotyczące krwiodawstwa, rozdawali balony i ulotki oraz zachęcali do udziału w różnego rodzaju quizach z nagrodami.

 

- Organizujemy zbiórki krwi, ale chcemy też właśnie w takiej formie, na wesoło i kolorowo, podczas happeningu, promować krwiodawstwo. Krwi nie da się wyprodukować, nie da się jej zastąpić niczym innym, dlatego dzielenie się nią jest tak ważne. Tym bardziej, że w magazynach ciągle jej brakuje, Każdy kto odda krew może komuś uratować życie – podkreślał Karol Kwiatek z Klub Honorowych Dawców Krwi Kraśnik „Wystarczy Chcieć”.

Była to pierwsza, ale jak przekonują organizatorzy nie ostatnia tego typu akcja do udziału w której będą zapraszać mieszkańców z naszego terenu.