Szlachetna Paczka 2020. Jutro otwarcie bazy rodzin!

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Żyjemy w bardzo trudnym czasie, który w różny sposób dotyka każdego z nas. Potrzebujących pomocy wokół nas tym bardziej nie brakuje. Właśnie zbliża się czas, kiedy pomocną dłoń warto wyciągnąć. W decydującą fazę wkracza tegoroczna edycja akcji Szlachetna Paczka. Od jutra (sobota 14 listopada) dostępna będzie baza rodzin czekających na wsparcie, a tym samym będzie można wybrać potrzebujących i rozpocząć kompletowanie dla nich paczki.

Tradycyjnie zarówno historia potrzebujących jak i to czego oczekują jest dokładnie sprawdzone i zdiagnozowane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Nie będzie więc problemu z wyborem co powinno się w paczce znaleźć. Jeśli chcecie pomóc, ale wasze możliwości są ograniczone, to warto spróbować zebrać grupę osób, na przykład wśród rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek z pracy, która wspólnie zgromadzi potrzebne rzeczy.

Co ważne do każdej rodziny przypisany jest wolontariusz, który w razie potrzeby może pomóc lub coś doradzić.

Czas na skompletowanie paczki jest do drugiego weekendu grudnia. W dniach 12-13 grudnia trzeba będzie dostarczyć ją do lokalnego magazynu Paczki, a stamtąd wolontariusze zawiozą je do konkretnych rodzin. Trzeba pamiętać, że do paczek nie wkładamy używanych rzeczy, chyba że są w idealnym stanie.

Na terenie naszego powiatu działają dwa rejony Szlachetnej Paczki. Na terenie rejonu Urzędów wskazanych zostało kilkanaście rodzin czekających na pomoc, a na terenie rejonu Kraśnik około 35 rodzin. Opisy sytuacji rodzin którym można pomóc i listy ich potrzeb będzie można od 14 listopada odnaleźć na stronie internetowej www.szlacztenapaczka.pl.

Zachęcamy także do śledzenia informacji na facebookowych profilach Szlachetna Paczka Kraśnik i Szlachetna paczka Urzędów.