Kolejna partia środków ochrony osobistej i sprzętu trafiła z Urzędu Marszałkowskiego do kraśnickich placówek

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ramach działań związanych z walką z COVID-19 do kraśnickich placówek zajmujących się ochroną zdrowia i wsparciem mieszkańców trafiły środki ochrony osobistej oraz sprzęt zakupiony z funduszy europejskich. Placówki zostały doposażone m.in. w maseczki, fartuchy, czepki, kombinezony ochronne, termometry oraz ssaki płucne o łącznej wartości blisko 315 tysięcy złotych.

W przekazaniu sprzętu we wtorek 15 grudnia uczestniczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

-  Cieszę się, że w walce z epidemią koronawirusa pomagają fundusze europejskie. Tym bardziej, że wsparcie trafia do placówek, które pełnią ważną rolę w systemie ochrony zdrowia. Przekazane materiały ułatwią codzienną pracę zarówno personelowi medycznemu jak i podopiecznym tych instytucji. - mówił marszałek Stawiarski.

Potrzebny sprzęt i środki ochrony trafiły m.in. do oddziału paliatywnego kraśnickiego szpitala. Jest to m.in. ponad 2 tys. jednorazowych maseczek ochronnych, czepki, fartuchy, kombinezony, pościel jednorazowa, gogle ochronne, płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, ale i ozonator, termometry bezdotykowe, koncentrator tlenu, ssaki płucne, urządzenie do szybkiej dezynfekcji.

Całkowita wartość wsparcia jakie otrzymał ten oddział szpitala to 248 638,44 zł.

Sprzęt i środki niezbędne w walce z COVID-19 trafiły też do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku na łączną kwotę prawie 67 tys. zł.

Zakupy przekazanych środków zostały sfinansowane z projektu ”Razem przeciwko COVID 19!” współfinansowanego ze środków RPO WL 2014-2020.