Dom Dziecka po odnowieniu. Odwiedził go marszałek Stawiarski

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pokoje dzieci, łazienki, korytarze, świetlice w kraśnickim Domu Dziecka przeszły w ostatnim czasie dużą metamorfozę. Okazją do odwiedzenia odmienionej sporej części tej placówki byłą wizyta marszałka Jarosława Stawiarskiego, który do wychowanków przyjechał z prezentami i życzeniami.

Jak mówiła obecna dyrektor Katarzyna Wójtowicz pomieszczenia nie były przez długie lata remontowane. Dzięki wsparciu m.in. marszałka Stawiarskiego udało się pozyskać pieniądze i sponsorów, którzy pomogli by m.in. pokoje gdzie mieszkają dzieci, łazienki, świetlice zyskały estetyczny i nowoczesny wygląd. Remont wsparł także Powiat Kraśnicki.

Jak wyglądają obecnie odnowione pomieszczenie można zobaczyć na naszych zdjęciach. Okazją do tego by zobaczyć Dom Dziecka po pracach remontowych była wizyta marszałka Jarosława Stawiarskiego, który wychowanków kraśnickiej placówki odwiedził w przedświątecznym okresie przywożąc drobne prezenty.

To jednak nie koniec planów remontowych w kraśnickiej placówce, która zgodnie z przepisami od nowego roku funkcjonować będzie jako dwie odrębne placówki opiekuńczo-wychowawcze nr 1 i nr 2. Do odnowienia została bowiem część administracyjna, elewacja i taras.

W placówce przebywa obecnie ok.30 dzieci, przeważnie z naszego terenu.