Dwaj strażnicy miejscy uratowali bezdomnego mężczyznę. Wyprowadzili go z płonącej altanki

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj, w czwartek 14 stycznia, dwóch strażników miejskich uratowało osobę bezdomną. Podczas patrolu przy ul. Willowej zobaczyli dym unoszący się nad jedną z altanek. W środku znajdował się mężczyzna.

Dwaj strażnicy to Dariusz Kowalski i Dariusz Kowalski (obaj maja tak samo na imię i na nazwisko). Jak codziennie podczas zimy strażnicy objeżdżali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Na ulicy Willowej zauważyli dym wydobywający się z jednej z altanek. Ze środka wyprowadzili mężczyznę i wezwali straż pożarną. Mężczyznę udało się uratować, a pożar ugasili strażacy.

W piątek ze strażnikami spotkał się burmistrz Wojciech Wilk.

- Dzisiaj miałem zaszczyt podziękować im za wzorową postawę i uratowanie ludzkiego życia. Brawo Panowie !!! - napisał na Faceboku Wojciech Wilk.

Przypominamy, że informacje o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy można kierować do dyżurnego Straży Miejskiej pod numerem telefonu 81 825 15 43 (całodobowo) lub pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 661 407 203 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00).

foto Miejska OSP i UM Kraśnik