Chorwacja - top miejsca na wakacje z dojazdem własnym

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już niedługo wakacje! Pomimo sytuacji panującej na świecie warto pomyśleć o tym, jak najbezpieczniej wypocząć w pięknym miejscu. Gdzie warto się udać i o czym pamiętać podczas tegorocznego urlopu?

Aktualne zasady dotyczące podróżowania

Jak wiemy sytuacja na świecie nie sprzyja przemieszczaniu się, ale mamy świadomość, że każdy zasługuje na wypoczynek, jeżeli zachowa wszelkie zasady bezpieczeństwa. Obecnie nie będziemy mogli wjechać do każdego kraju, ponieważ wiele z nich ma zamknięte granice lub loty nie są możliwe. Przede wszystkim istotny jest dystans społeczny i wybieranie takich miejsc, w których nie znajdziemy wielu turystów lub będziemy przebywać daleko od nich. Pamiętajmy więc o zachowaniu odległości 2 metrów od obcych osób oraz noszeniu masek ochronnych. Z pewnością chcemy podróżować i tęsknimy za tym, ale stawiamy na bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne.

Jak podróżować?

Z pewnością pandemia zmieniła nasze podejście do podróżowania. Obecnie wybieramy kierunki często na podstawie stosowania się do obostrzeń czy możliwości własnego dojazdu. Na co warto postawić? Jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania, wakacje w domach i apartamentach wakacyjnych z dojazdem własnym samochodem to odpowiedź na bezpieczne, swobodne podróżowanie. Co nam to zapewnia? Przede wszystkim większy komfort, ponieważ mamy kontakt jedynie z najbliższymi osobami, z którymi pojechaliśmy na wakacje. W przeciwieństwie do wypoczynku w hotelu nie spożywamy posiłków z innymi czy nie korzystamy ze wspólnego basenu, co znacznie ułatwia zachowanie zasad bezpieczeństwa. Ponadto nie zapominajmy o zachowaniu prywatności we własnym domu. Jeżeli chodzi o dojazd własnym samochodem, jest to obecnie najbardziej korzystna opcja transportu. Przede wszystkim nie mamy do czynienia z innymi osobami na lotniskach czy siedzeniach obok, a poruszamy się własnym samochodem. Dodatkowo latając samolotem, jesteśmy narażeni na ewentualne odwołanie lotu, a także zazwyczaj musimy wykonać dodatkowo test na obecność wirusa. Jeżeli chodzi wyłącznie o praktyczne aspekty, warto wspomnieć, że jadąc własnym pojazdem mamy większą możliwość zwiedzenia odległych miejsc bez konieczności wynajmowania samochodu, a także możemy zabrać większą ilość bagażu bez stresu o kilogramy. Takie aspekty z pewnością ułatwiają przyjemne podróżowanie i szczególnie w tych czasach mogą być dobrym pomysłem.

Postaw na Chorwację

W Europie mamy naprawdę wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest z pewnością Chorwacja - świetny kierunek znajdujący się stosunkowo blisko Polski, a dojazd autem pozwoli na zwiedzenie wielu atrakcji po drodze. Znajdziemy tam piękne widoki, wiele widowiskowych plaż, a także liczne zabytki, które możemy odwiedzić. Gdzie przede wszystkim warto się udać?

Istria

Jest to półwysep, na którym znajdziemy wiele miejscowości godnych uwagi. Słynie on z niepowtarzalnych widoków, a także bogatej historii. Znajdziemy tam liczne laguny i wysepki, a także wiele galerii sztuki. Jest to różnorodne miejsce na wakacje, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Nin

Nazywany również królewskim miastem Dalmacji. Te miasteczko jest niewielkie, ale naprawdę urokliwe. Piękna piaszczysta plaża, ośrodek koronacyjny królów Chorwacji, a także historyczna starówka pozwoli nam na poznanie nowych terenów, które z pewnością nas zachwycą. 

Riwiera Makarska 

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Riwiera Makarska - znajdująca się na południu Chorwacji, rozciągająca się na 60km wzdłuż wybrzeża z kilkoma miejscowościami. Co ciekawe, oprócz morza znajdują się tam również w pobliżu góry, które sprawiają, że krajobraz wydaje się niezwykle wyjątkowy. Możemy postawić więc zarówno na wypoczynek na plaży, jak i wycieczki górskie. 

Wyspa Krk

To z kolei największa wyspa Adriatyku, niezwykłą atrakcją jest tutaj most, który łączy ją z lądem. Znajduje się tu wiele urokliwych miejscowości z wąskimi uliczkami, jak i atrakcje dla aktywnych takie jak nurkowanie czy żeglarstwo. Wyspa ta przez wielu nazywa jest "Złotą" ze względu na kolor piasku na plaży. 

Orebić

To z kolei miejscowość znajdująca się na południu Chorwacji, w pobliżu Dubrovnika. Słynie ona z długich plaż i turkusowej wody. Znajduje się tu wiele apartamentów do wynajęcia w kameralnym otoczeniu. Jest to idealne miejsce dla osób, którym zależy na spokojnym wypoczynku w otoczeniu licznej zieleni.