Nowe skrzydło szpitala będzie sporo droższe

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że ceny materiałów i usług, szczególnie tych budowlanych, mocno rosną w ostatnim czasie widać na przykładzie wielu inwestycji, także w samorządach. Niestety dotknęło to też rozbudowy kraśnickiego szpitala.

Temat budowy nowego skrzydła przy szpitalu gości regularnie na naszych łamach. Ta inwestycja, na którą powiat pozyskał unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, ma rozwiązać kłopoty lokalowe powiatowej lecznicy, szczególnie te dotyczące oddziału ginekologiczno-położniczego.

Ogłoszono więc przetarg na tę inwestycję. Zgłosiło się do niego 5 firm. Niestety najtańsza oferta to ponad 28,6 mln zł, a złożyła ją firma ERBUD z Warszawy. To o ponad 6,5 mln zł niż przewidywał kosztorys i kwota jaką obecnie dysponuje szpital. Niewiele wyższe są oferty dwóch innych firm. Najdroższa natomiast o ponad 15 mln przewyższa szacunki kosztorysowe.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym a dyrekcja szuka możliwości zwiększenia dofinansowania zewnętrznego. Od znalezienia brakujących 6,55 mln zależy m.in. dalszy los przetargu i terminowe rozpoczęcie i zakończenie inwestycji.