Ogłoszenie

Komunikacja miejska. Koniec przystanków przy fabryce i Lidlu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dobiegają końca prace przy tzw. obwodnicy północnej Kraśnika realizowanej na zlecenie Województwa Lubelskiego. Nowa wersja części ul. Urzędowskiej wymusza zmiany m.in. w komunikacji miejskiej, co powoduje zniknięcie części przystanków i powstanie nowych.

Przede wszystkim znika przystanek przy Fabryce, a dokładniej naprzeciw targowiska, który funkcjonował tu przez długie lata. Zamiast niego zaczęły funkcjonować dwa nowe przystanki na ul. Urzędowskiej po obu jej stronach: jeden w kierunku dzielnicy Fabrycznej, a drugi w kierunku Starej części Kraśnika.

Nowy układ komunikacyjny oznacza, że autobusy jadące w kierunku dzielnicy Fabrycznej nie będą zajeżdżały już na skrzyżowanie przy targu, ale z ul. Urzędowskiej skręcą w ul. Słowackiego a następnie Balladyny i wrócą na al. Niepodległości. To oznacza jeszcze jedną zmianę, a mianowicie przystanek leżący tuż nieopodal sklepu Lidl zostanie zlikwidowany, a zastąpi go przystanek przy Balladyny.

W kierunku dzielnicy Starej autobusy jadą z ronda na ul. Inwalidów gdzie znajduje się przystanek na przeciwko Spółdzielni "Jedność" , dalej skręcają w al. Niepodległości i kolejny przystanek znajduje się przy ul. Słowackiego (Kaufland 01) . Korzystający z targowiska będą więc musieli jeszcze przejść przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną z jednej strony ulicy Urzędowskiej na drugą.

Autobusy obsługujące kursy do przystanku Brama FŁT zatrzymywać się będą natomiast na nowym przystanku Inwalidów Wojennych 02 zlokalizowanym za skrzyżowaniem ul. Urzędowskiej z ul. Fabryczną i Al. Niepodległości. W związku z powyższym kursy z ul. Racławickiej nie będą obsługiwały przystanku Inwalidów Wojennych 01.

Zmiany te już funkcjonują od środy 6 października.

Od piątku przystanki wyposażone są już w ławki i śmietniki, natomiast wiaty pojawią się po zakończeniu prac budowlanych.

Najnowsze ogłoszenia