Ogłoszenie

Z Kraśnika na front pojechał ambulans

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W czwartek spod siedziby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku na Ukrainę pojechał ambulans, który będzie służył ratownikom medycznym na Ukrainie ratującym życie i zdrowie walczących z rosjanami.

Pojazd został zakupiony przez Fundację Marcina Piotrowskiego i sprowadzony do Kraśnika dzięki pomocy pana  Dariusza Gila. Wyposażenie karetki zakupili kraśniccy lekarze: Anna i Piotr Krawiec, Maryla Latosiewicz, Maryla Gil i Agata Derek-Michalczyk oraz radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Kraśnickiego oraz Zarząd Powiatu w Kraśniku.

- Dziękuję sponsorowi karetki Marcinowi Piotrowskiemu za ogromny dar serca - mówił starosta Andrzej Rolla i dodał - Cieszę się, że dzięki współpracy Zarządu Powiatu w Kraśniku z kraśnickimi lekarzami oraz Klubem PiS w Radzie Powiatu udało się wyposażyć pojazd w niezbędny do ratowania życia i zdrowia sprzęt. Mam nadzieję, że karetka, która trafia na front wojny będzie "niemym światkiem" wielu cudów, których ratownicy medyczni dokonają z Bożą pomocą. - powiedział starosta.

Specjalistyczny pojazd został wyposażony w opaski zaciskowe typu CAT do tamowania krwawienia, deskę ortopedyczną ze stabilizatorem głowy, kamizelkę Kendricka, kołnierze ortopedyczne, koce termiczne, szyny Kramera, opatrunki wentylowe na rany postrzałowe, defibrylator, leki i płyny infuzyjne, materiały opatrunkowe (indywidualne i hydrożelowe) oraz torbę ratunkową wraz z wyposażeniem.

- Jesteśmy wdzięczni darczyńcom, że zwrócili się do nas o pomoc. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości bez zawahania otworzyli swoje serca i portfele. Dzięki zebranym funduszom zakupiliśmy torbę ratowniczą wyposażoną w leki i materiały opatrunkowe - mówi Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel.

Pojazd został zapełniony "po brzegi" specjalistycznym sprzętem, lekami i materiałami medycznymi, a w załadunku karetki pomogli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Paweł Kudrel, Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku Michał Jedliński. Zdjęcia z przygotowania karetki do wysłania jej na Ukrainę można zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia