Ogłoszenie

Wojskowy piknik z ministrem. Będzie przysięga, pokazy i wojskowa grochówka

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się lokalne pikniki wojskowe. Centralny odbędzie się w Kraśniku z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak. Będzie można poznać wojsko i  żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

W Kraśniku odbędzie się także uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy WOT. Zaplanowano także występy artystyczne. Pikniki startują o godzinie 11.00 i mają potrwać do godz. 18.00.

W trakcie pikniku wojskowego pojawi się stoisko rekrutacyjne dla tych, którzy chcieliby podjąć dobrowolną zasadniczą służbę wojskową.

Będzie można tam uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie (trzeba mieć przy sobie dowód osobisty).

 

Najnowsze ogłoszenia