Najpierw rowerem po gminie, potem grill, grochówka i dobra zabawa

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 12 czerwca czeka nas w Dzierzkowicach kolejna Bicykliada, czyli rowerowe święto połączone z rodzinnym piknikiem.

Ta impreza na stałe wpisała się już w kalendarz rekreacyjno-turystycznych wydarzeń w naszym powiecie. Tym razem gmina organizuje ją w niedzielę 12.06.

Jej głównym punktem tradycyjnie już będzie rowerowa przejażdżka na trzech dystansach, z których najkrótszy (family) przeznaczony jest dla rodzin oraz mniej wprawionych rowerzystów. Poniżej prezentujemy mapy wszystkich trzech zaplanowanych na ten rok tras.

Po rajdowym wysiłku organizatorzy zapraszają na posiłek - będzie tradycyjna grochówka i grill -  a dzieci do skorzystania z atrakcji. Będą oczywiście różnego rodzaju dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, konie itp.

Nie zabraknie też dobrej zabawy. Na scenie zaprezentują się gminni artyści - ci mali i ci więksi. Będzie też charytatywny koncert "Dla Olusia", który wymaga pilnej operacji serca.

Uczestnicy będą mieli także szansę na wylosowanie jednej z wielu nagród jakie przygotowują organizatorzy. Jako że jest to rowerowa impreza, to będą oczywiście rowery. Oprócz tego wiele innych gadżetów.

Jeśli pogoda nie spłata figla szykuje się więc kolejna aktywna, rodzinna impreza, która w ubiegłych latach przyciągała po kilkaset osób. Jak wyglądała w ubiegłym roku możecie zobaczyć w naszej relacji. A tymczasem zapraszamy na niedzielę do Dzierzkowic.