Ogłoszenie

Kamil Jastrzębski zwycięża w 9. PKO Półmaraton Solidarności

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Kamil Jastrzębski powrócił do biegania w wielkim stylu. W sobotnim starcie w półmaratonie Solidarności w Lublinie nie miał sobie równych i pierwszy przybiegł na metę.

W sobotę 4 czerwca na trasie ze Świdnika do Lublina został rozegrany  9 PKO Półmaraton Solidarności. Biegacze mieli do pokonania dystans  21.097 km.  Rewelacyjnie zaprezentowali  się zawodnicy SKB Kraśnik. Zwyciężył  Kamil Jastrzębski który od startu narzucił rywalom bardzo mocne tempo i objął prowadzenie. Po 5km już samotnie walczył z trudną technicznie trasą i z czasem.  Wpadł na linię mety na stadionie przy Al. Piłsudskiego z ogromną przewagą  w doskonałym czasie 1:05.44.  Drugiego na mecie zawodnika - Patryka Pawłowskiego z Optimy Radom pokonał o dwie minuty i 16 sekund. Piąty na mecie był Michał Biały z SKB, który przebiegł półmaraton w 1.10 55 min. i ustanowił nowy rekord  życiowy.

- Cieszy powrót Kamila na biegowe trasy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. - mówi trener Zbigniew Biały -   Doskonała postawa Kamila w 9 PKO Pólmaratonie  Solidarności  i bardzo dobry wynik  uzyskany w samotnym biegu dają nadzieję na jego dobry występ w maratonie na sierpniowych  25  Mistrzostwach Europy  w Monachium. - dodaje kraśnicki szkoleniowiec z SKB.

Biegi Lewarta

22 maja w Lubartowie rozegrano XXVI Ogólnopolskie Biegi Lewarta na dystansie 5 km. II miejsce OPEN zajął Michał Biały z SKB  - 15:53. Zwyciężył Andrzej Starzyński (15:43).

Akademicka Dycha

Tego samego dnia w Siedlcach odbyła się Akademicka Dycha. Na dystansie 10 km Kamil Młynarz z SKB zajął  trzecie miejsce z bardzo dobrym wynikiem  31:55 min. Bieg wygrał Emil Dobrowolski (31:43).

W piątek 13 maja odbył się w Cegłowie II Cegłowski Bieg Piątek 13 na dystansie 5,5 km. Zwycięstwo z czasem 17:41 odniósł Kamil Młynarz z SKB.

Najnowsze ogłoszenia