Bicykliada 2022. Znowu padł rekord na rowerowej niedzieli

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wspólne spędzanie czasu na rowerze w pięknym terenie z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców naszego powiatu. Nic więc dziwnego, że w Bicykliadzie, która właśnie opiera się na tym pomyśle, bierze z roku na rok coraz więcej osób. W tym roku znów znacznie przybyło uczestników tej imprezy.

Po ubiegłorocznej edycji, kiedy na starcie stanęło 370 osób, organizatorzy, którymi był m.in. Urząd Gminy Dzierzkowice, wraz ze Starostwem Powiatowym, GOKiem i organizacjami z terenu gminy, na niedzielną imprezę przygotował 600 numerów startowych. Jakie było zdziwienie gdy okazało się, że to za mało i 10 osób musiało wyruszyć w trasę bez nich.

A tras było trzy. Jak pokazała tegoroczna impreza sporo osób wybrało wariant środkowy czyli 20 km, a wybrało się na niego sporo rodzin z dziećmi, co pokazuje, że właśnie w tej formie turystyka rowerowa mocno się rozwija, i to nie tylko w naszym powiecie.

Po powrocie z trasy na wszystkich czekała pyszna jak zwykle grochówka i kiełbaska z grilla. Dla dzieciaków popcorn, wata cukrowa, animacje, dmuchańce i konie. Nie zabrakło też wystawy samochodowych klasyków, oraz panów na motocyklach.

Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, głównie z pobliskiego Ośrodka Kultury, ale też z innych placówek. Na koniec, dla małych i dużych, zagrał zespół, złożony z lokalnych muzyków (w tym m.in. wójta Marcina Gąsiorowskiego), w którym gościnnie zaśpiewała Aleksandra Chilii Lipińska, która od niedawna szefuje dzierzkowickiemu GOKowi.

Tradycją jest, że podczas imprezy, wśród wszystkich uczestników losowane są nagrody, głównie "rowerowe". W tym roku było to m.in. 5 rowerów i dużo bicyklowych gadżetów. Losowanie prowadził wójt Gąsiorowski, a nagrody wręczał wicestarosta Paweł Kudrel i zastępca dyrektora Departamentu, Promocji,  Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego (UM wsparł finansowo niedzielną imprezę) Marcin Pietrzyk.

Podczas całej imprezy zbierano także pieniądze dla małego Olusia, który wymaga pilnej operacji serca. Zlicytowano m.in. za 1000 zł koszulkę Damiana Szymańskiego.

Bogatą fotorelację z imprezy możecie znaleźć na naszej stronie.