Tragedia na drodze

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek wieczorem 19 lipca w Zakrzówku doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzystek. Kierujący toyotą potrącił 14-latkę jadącą na rowerze. Niestety na skutek poniesionych obrażeń dziewczyna poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 21, na drodze wojewódzkiej nr  842 Krasnystaw- Rudnik. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że po drodze poza terenem zabudowanym na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi rowerami poruszały się cztery nastolatki w wieku 13,14,15 i 16 lat. Dwie jechały z przodu, zaś kolejne dwie - 13 i 14- latka  około 10 metrów za nimi. W pewnym momencie jadący w tym samym kierunku samochód marki Toyota potrącił 14-letnią rowerzystkę.

Potrącona dziewczynka pomimo reanimacji zmarła na miejscu zdarzenia na skutek odniesionych obrażeń.  Z kolei 13-latka została zabrana do szpitala. Na szczęście nie odniosła  ona poważnych obrażeń.

Na miejscu wypadku prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora. Ciało dziewczynki zostało przekazane do zakładu medycyny sądowej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 21-letniego kierowcy toyoty, jak się okazało mężczyzna był trzeźwy. (foto Policja)