Dumni z Polski

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto wojska Polskiego oraz rocznicę Cudu nad Wisłą stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc zorganizowało 15 sierpnia I Patriotyczny Rajd Rowerowy „Dumni z Polski”. Na aktywne spędzenie świątecznego dnia i podkreślenie swej dumy z naszej Ojczyzny zdecydowało się ponad pół tysiąca osób.

Trasa rajdu liczyła 21 kilometrów i wiodła od placu kościelnego w Szastarce do stadionu w Zakrzówku. Na mecie na cyklistów czekały liczne atrakcje i smakołyki przygotowane przez organizatorów, którymi oprócz stowarzyszenia WLS były nasze lokalne samorządy z Zakrzówka i Szastarki oraz Starostwo Powiatowe. Tego dnia każdy na stadionie w Zakrzówku mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dla najmłodszych były dmuchańce i słodycze, dla starszych były przygotowane stoiska promocyjne służb mundurowych i ratowniczych, na specjalnie postawionym ringu można było podziwiać walki bokserskie toczone przez zawodników "Sparty" Kraśnik, a miłośnicy muzyki mogli posłuchać różnorodnych melodii i utworów wykonywanych przez Orkiestrę z Szastarki, Zespół Majdaniacy, wokalistkę Annę Ruśniarczyk, czy lokalne zespoły: Och Baby, Ach Dziewczyny i młodą wokalistkę z zespołu Feniks Julię Nieradko.

Staje się już tradycją rajdów rowerowych organizowanych przez Wschód Lubelskich Serc, że po przybyciu na metę wśród uczestników są losowane rowery. Tak było i w Zakrzówku, gdzie szczęśliwców losowały dzieci, a nagrody wręczali poseł Kazimierz Choma, radna SWL Anna Baluch, starosta Andrzej Rolla, prezes stowarzyszenia Michał Stawiarski, dyr. departamentu sportu i promocji Urzędu Marszałkowskiego Artur Domański oraz wójtowie Józef Potocki i Artur Jaskowski.

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Roberta Bieleckiego, Gabrieli Sobótki, Amelii Dziaduch, Roberta Dziubana, Hanny Denkowskiej i Krzysztofa Rzepeckiego.

Impreza była wsparta przez licznych sponsorów, a patronat honorowy udzielili Europoseł Beata Mazurek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Fotorelację można obejrzeć tutaj