Ogłoszenie

W Urzędowie ponownie można było podziwiać gołębie.

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po przerwie spowodowanej pandemią powróciła do Urzędowa wystawa Gołębi Ozdobnych, która miała miejsce w tutejszym Ośrodku Kultury. Jej organizatorami tradycyjnie byli lokalni hodowcy zrzeszeni w Lubelskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Ponad 20 hodowców zaprezentowało około 300 gołębi kilkudziesięciu ras.

W tym roku można było podziwiać m. in. takie okazy jak pawiki, loczki, perukarze, kariery, turkoty, orliki, mewki, czy garłacze. Wśród nich były oczywiście ptaki mogące poszczycić się tytułami zdobytymi w różnych konkursach. Jednak jak podkreślają hodowcy, to nie dla tytułów zajmują się tymi ptakami.

  • Praca przy gołębiach stanowi źródło dużej satysfakcji oraz daje szansę na oderwanie się od codziennych problemów i stresów. - powiedział nam jeden z hodowców Grzegorz Tęcza z Popowa w gminie Annopol - hodowla tych ptaków to dość czasochłonne zajęcie. Wymaga codziennego pielęgnowania gołębi, karmienia ich i inwestowania. Jednak w naszym gronie uważamy, że warto to robić, bo tu spotykają się osoby, dla których to jest ich pasja, a często i rodzinna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Tę pasję i zaangażowanie docenia również Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, który ufundował puchary dla wystawców.

  • Piękna jest wasza pasja, a także i moja, bo w latach młodości hodowałem amatorsko gołębie, później przejął to tata, a nie wykluczam, że na emeryturze powrócę to tego cudownego zajęcia. - powiedział starosta.

Fotorelacja.

Najnowsze ogłoszenia